Ettei Talvivaarasta TARVITSE SYYLLISIÄ ETSIÄ ??? Onko se sekaisin kuin seinäkello .
Miten on mahdollista että HEIDI HAUTALA sanoo !!!
HÄ ???
19116
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Omat lehmät ojassa .
Etsiä ei tarvitse, se on jo löytynyt eli kaivosyhtiö.
homo-vihreät ovat syyllisiä ja koko vanhojen puolueiden eliitti, - ei korppi korpin silmää noki.
kokoomuksen hyväveli systeemi kuuluu vihreiden normaaliin toimintaan.
http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&ved=0CCIQFjAA&url=http://yle.fi/uutiset/evira_kehottaa_valttamaan_talvivaaran_kalojen_syontia/6376685&ei=FPGjUP7MAYza4QSkh4CIBw&usg=AFQjCNG0M1iRXb7fXyCc1o281lGliKlM4w&cad=rja Syötetään kalat kaivosyhtiön perustajille ja Ely keskuksen väelle katsotaan miten käy .
Ehkä tuo vihjasi että konnat on Helsingissä
Eräässä pienessä firmassa poliisit takavarikoivat tietokoneet ja veivät johtajan kuulusteltavaksi pelkän epäilyn takia eikös nyt voisi toimia samoi HÄ ???
Ei voi. Nyt kyseessä on paljon muuta kuin epäilys. Lisäksi tärkeitä politiikkoja mukana, joten täytyy antaa jälkien hiipua ja yhdessä sommitella kuka ottaa eläkeviran ja millä rahalla tunnustautuu vahingon aiheuttajaksi.
Oikeus on erillainen Virkaan ja tuloihin nähden näköjään .
Viherhomot on laitettava kuriin ja mieluiten lähetettävä Venäjälle missä voivat vaikka pelastaa Siperiaan. Vihattavia otuksia mokomat kommarit.
On.
Kaikki Vihreät on.
Sen takia seinäkellotkin on ruskeita!
Ne ei halua samaistua vihreisiin!
Totuus SS luulen että esi isät kääntyilevät haudassaan kun katselvat nyky Suomen menoa puhdas luonto oli ennen kaiken alku nykyisin vissiin lopun alku ??
On hemmoteltu jälkikasvu pilalle.
Vanhanen ei halua ottaa vastuuta entisenä pääministerinä Talvivaaran ongelmista, vaikka hänen hallituksensa myönsi kaivosyhtiölle luvan toimintaan ja hän oli myös henkilökohtaisesti pääministerinä muuraamassa Talvivaaran peruskiveä.
Vanhanen on v a p a a muururi, hän ajoi myös fennovoimaa ydinvoimalaa, toivoitaan, ettei talvivaara 2. tule koskaan Suomeen, sillä Suomesta puuttuu kaikki valvonta.
Tässä on tulos, kun hyväveli vapaamuurarien vie Suojmen kivikaudelle!
Kokoomuksen ja SDP:n euro-sekoilu vie loputkin mahdollisuudet teollisuudelta, Sauli Niinistön pitäisi alkaa olla Suomen presidentti oikeasti, eikä vain yhden tyhjän katteettona kommentin verran.
http://www.netmission.fi/fi/kristillinen_elama/todistukset/?id=67
Talvivaara 2 on jo.
Matti tippui pelistä pois mutta Katainen jatkaa politiikkaa olisikohan sylttytehtaalle yllättävän lyhyt matka ??
Talvivaaran sotkuista ei tulla ikinä tekemään selkoa Suomen alasajo on määrätietoista toimintaa vedet pilataan luonto raiskataan muuta kantaa en ota kuin että silmä silmästä ja hammas hampaasta .
Avauksen kirjoittajalle voisi sanoa, että herää tähän päivään. Olet tainnut jäädä jonnekin 80-luvulle käsityksinesi Heidi Hautalasta. Eihän hän noin huipulla olisi, jos hänellä olisi vielä jotain vanhaa ideologiaa ajettavana.
Maailma on muuttunut moneen kertaan niistä ajoista. Nykyiset ympäristörikokset ovia kovia, tahallaan tehtyjä, tarkkaan laskelmoituja ja suunniteltuja, joissa ei ole tarkoituskaan ollut kantaa mitään ympäristö- tai yhteiskuntavastuuta.
Siitä minkä Lautakasan hallitus aloitti, jatkaa äärioikeiston PetosjytkyKokoomus, oppositio-hallitus -taktiikallaan, jossa toinen Kokoomus=Persut löhöää passivisena lahnana oppositiossa, kaikkea VALEVASTUSTAMASSA, että toinen Kokoomus saa sen varjolla ryöstää valtion varat veroparatiiseihin.
http://www.kansanuutiset.fi/uutiset/kotimaa/2911958/vanhasen-hallitus-ajoi-ymparistohallinnon-alas-jaljet-nakyvat-talvivaarassa
Soini=Katainen, sama puolue jaettuna kahdeksi. Suoraan Cayman saarilta, Talvivaara- ym kaivos- ja asebisneksien suunnitelmin toteutettuna. Tämä kaikki on mahdollista, koska Suomessa ei ole isojen talousrikostutkimusten selvityksiä ollenkaan, ei ainakaan eduskunnassa.