Jos sinun maasi ryöstetään, niin ..

.. mitä teet?
14108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Nostan oikeusprosessin.

En siis ainakaan rupea rettelöitsemään.

Sillä tavalla sivistyneet ihmiset käyttäytyvät.

Äänestä
  • Totta, Israelin maa onkin jo melkein ryöstetty, uudenmaan läänin kokoinen
    pläntti enään jäljellä. Ja lisää pitäisi antaa, tai oikeastaan kaikki.
    Ei senttiäkään enään. maata tarkoitan.

    Äänestä




  • Höpö höpö kirjoitti:

    Linkkisi muuten:

    >404: Page Not Found

    Historiaa on, että Israelin väki tuli Irakista alueelle jossa jo oli asukkaita.

    Niin, Israelilaiset tuli takaisin tuolloin takaisin omaan maahansa, lue historiaa.

    Äänestä

  • höpö ittelles kirjoitti:

    Niin, Israelilaiset tuli takaisin tuolloin takaisin omaan maahansa, lue historiaa.

    vaan historia kertoo heidän tulleen Babyloniasta valmiiksi asuttuun maahan ja tappaneen siellä lähes kaiken mikä liikkuu.

    Äänestä

Alue ei ole ryöstetty vaan se on aina kuulunut Israelin kansalle ja heidän ystävilleen. Alueen vähemmistökansatkin kuten druusit ja tserkessit ovat myös sitä mieltä, koska hekin vihaavat näitä paleterroristeja ja tekevät myös oman osansa paleterrorismin vastaisessa taistelussa.

Äänestä
  • kuulunut Israelin kansalle? Anna kun arvaan; käytät perusteena Israelin kansan kirjoittamaa Raamattua.

    Äänestä

Kysy kaikilta muslimeilta jotka ovat vallanneet jo euroopastakin alueita, ns no go aöueita on jo monia.

Aivan sama kuin paskapalestiinasi.

Äänestä
  • Siitä, että länsimaat eivät ole antaneet heidän elää omissa oloissaan viimeiseen sataan vuoteen, siksi me saadaan tänne pakolaisia, kun USA hoitelee omia eliittinsä etuja noilla alueilla. Tyhmemmät ja hitaammat sitä eivät jostain syystä ole vielä tajunneet.

    Äänestä

  • Se taas johtuu kirjoitti:

    Siitä, että länsimaat eivät ole antaneet heidän elää omissa oloissaan viimeiseen sataan vuoteen, siksi me saadaan tänne pakolaisia, kun USA hoitelee omia eliittinsä etuja noilla alueilla. Tyhmemmät ja hitaammat sitä eivät jostain syystä ole vielä tajunneet.

    Pyh, eihän niitä ole pakko ottaa, kuolkoon sinne .

    Äänestä

Mitäs te menette merta edemmäs kalaan? Meidän koti suomea ryöstetään parasta aikaa mamujen toimesta. Katainen ja muut suvikset heiluttaa tahtipuikkoa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pro Pale kirjoitti:

.. mitä teet?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu