palata töihin.. puoli vuotta otin rennosti ja nyt työt alkaa.
Ahdistaa
huhuhhhhhhh
297
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Uskon että aika moni muu tekisi mielellään sinunkin naurettavan helpot työtehtävät. Ota siis loparit jo huomenna ja anna työsi sellaiselle joka sitä osaa arvostaa.
Ahdistaa olla kotona. Mutta vajaakuntoisena ja sairauden vain pahentuessa on heikot mahdollisuudet työllistyä. Jopa työkokeilua ei jatkettu vaikka itse olisin halunnut vielä toisen kuukauden kokeilla miten kroppa kestää.
Hain koulutukseen;jos sais uuden ammatin ja pystyis sitä tekemään. En päässyt edes haastatteluun. Toisen kerran hain ja läpäisin psykogoliset testit mutta "fyysinen kuntosi ei ole tarpeeksi hyvä".
Sairaspäivärahaa en saa,kuntoutustuki hylätty. Notkun työkkärin kirjoilla ja koetan kytätä päivittäin josko edes kevyttä osa-aikaista työtä löytyisi mutta ei..
Menisin ilolla töihin. Ennen kuin hain kuntoutustukea,kysyi lääkäri että miksi en hae jo eläkkeelle. 34 vuotiaana,juu ei kiitos! Enkä näytä pääsevänkään.