Hei.. minua kiinnostaa kovasti kysymys, Missä ovat Suomen Aslan Ry,n eheytymisprosessin läpikäyneen homomiehet ja naiset ja kuinka paljon mm. aslanin kautta apua hakeneet ovat parantuneet kokonaan taipumusestaan.
Olen kaivannut, että he tulisit nyt lopultakin esille ja julistaisivat niin mediassa kuin seurakunnissakin siitä, että ovat eheytyneet.
Itsekin haluaisin eheytyä, se vuoksi olisi tärkeää saada vahvistusta niiltä jotka ovat sellaisen hyvän kokeneet.
Tulkaa esiin ja julistakaa, nyt on sen aika. On varmasti paljon etsiviä nuoria, epätoivoisia vanhempia miehiä ja naisia, jotka kokevat olevansa homoja ja lesboja, mutta kuitenkin ovat epätietoisia ja kärsivät suunnattomasti huomatessaan heissä piilevät taipumukset. Tarvitaan hyviä ja luotettavia esimerkkejä siitä, että asiat voivat muuttua ja Aslanin yhteisö on varmasti yksi parhaita kertomaan miten se tapahtuu ja on auttanut.
Aslan Ry. kautta eheytyneet Homoseksuaalit?
2
358
Vastaukset 2
- Pahoittelut
Pyydän Anteeksi kirjoitustani, en minä voi vaatia ketään Aslanin kautta avun saanutta julkisesti kertomaan yhtään mitään. Olen hölmö kun sellaista edes pyydän. Olen pahoillani
- HeteroAteisti
Homoseksuaalisuus on ihmisessä oleva synnynnäinen ominaisuus.
Hyvin ikävää, että uskonto on niin syrjivää, ettei voi sitä hyväksyä.
Homoseksuaalisuutta on ollut aina ja tulee aina olemaan, halusi ihmiset sitä tai ei.
Homoja on kidutettu, tapettu maailmassa aivan tarpeeksi.
Tämä nauretta "eheytys" on törkeää poppamies touhua.
Ihmistä ei voi omasta seksuaalisuudesta "eheyttää" mitenkään. Jos ihminen kieltää KOKO seksuaalisuutensa, hän on alistunut valehtelija, ei mitenkään "parantunut"!!
Sekauaalisuus ei ole mikään sairaus, vaan täysin inhimillinen, tärkeä osa ihmisyyttä.
Sinä päivänä kun nämä HUIJARIEHEYTTÄJÄT saavat todistetusti normaalin heteroseksuaalin eheytettyä homoseksuaaliksi, voidaan asiaan tutustua paremmin.
Lupaan tulla avoimesti koehenkilöksi. Olen täysin heteroseksuaali ja jos joku hihhuli minusta saa lesbon tehtyä, on se enemmän kun ihme...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571