Karvattomuus ilmiö kyllästyttää

feduppp

Hyvät suomi 24 lukijat olette varmaan täysin eri mieltä kanssani, mutta olenko täysin epäonnistunut henkilö kun minua alkaa jo hieman kyllästyttämään tämä keskustelu naisen alapään karvoituksesta...Itse olen ollut aina sitä mieltä, että se on jokaisen oma asia ja en itsekkään voi kieltää tehneeni sitä, mutta tämä alkaa mennä jo vähän liian pitkälle. .. Suurin osa lehdistä, uutisista yms joissa on keskusteltu tästä asiasta suurin osa mainitsee odottavansa naiselta karvattomuutta eniten itselläni kolahti se että sen pitäisi olla pakollista ja jokaisen naisen velvollisuus...
Eikö tämä asia ole pariskuntien ja jokaisen yksityisasia ja onko maailmasta loppunut todella tekeminen kun maailma meinaa kaatua naisen alapääkarvoitukseen?
Itse vielä teini-ikäsenä henkilönä myönnän, että tämä asia tuottaa minulle paineita ja ystäväni ovat samaa mieltä. Nuortenlehdissä yhä nuorempi tyttö on huolisssaan karvoituksesta. Elämässä on varmaan paljon vaikeampia ja vakavampia juttuja kun naisen p*llukarvat , en ihmettelisi jos ne olisivat kohta jo rikos.
Voitaisiinko siis nämä pornografiasta peräisin olevat ihanteet jo jättää asiaa harrastaville ihmisille maailma on varmaan varmaan pysyy radallaan edelleen oli naisella p*illussa karvoja tai ei.

2

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paljas_pylly

      Kappas, en ole huomannut, että karvakysymys on saavuttanut jo noin laajat mittasuhteet. En ota kantaa siihen, kuuluuko naisen olla karvaton, mutta itse aion sitä jatkossakin olla, joten keskustelen asiasta edelleenkin.

      Muistan, kun varhaisteini-iässä ensimmäiset karvat alkoivat kasvaa. Olin lyhyt, laiha ja rinnaton. Ihan lapsen näköinen noita muutamia mustia kiusallisia karvoja lukuunottamatta. En yhtään ihmettele, jos joku vastaavassa tilanteessa järkyttyy. Tosin voihan häntä lohduttaa, että karvoihin tottuu. (Samoin kuin tottuu muuten karvojen ajamiseen, jolloin karvaisuus tuntuu epämielyttävältä.)

    • KarwaKirwa

      Jos naisella ei ole karvoja, hän on kuin lapsi. Pedofiilit noita karvattomia haluavat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      91
      2933
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      86
      2420
    3. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      36
      2237
    4. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      75
      2228
    5. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      7
      1746
    6. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      13
      1486
    7. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      83
      1267
    8. Taas alkoi soidinmenot.

      Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis
      Ikävä
      8
      1150
    9. Mitä eniten haluat

      Kaivatustasi.
      Ikävä
      69
      1097
    10. No miten meni?

      Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘
      Ikävä
      119
      1064
    Aihe