Crazy factory

Pari ihan perus kyssärii crazy factorista
- onko korujen laatu sellainen, että reikä ei tulehdu?
- minkä paksuinen rustoon laitettavan koru pitäisi olla. (Ei venytys!)

Kiitos vastauksista!! :)
3215
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Korujen laatu on hyvä, ei tulehdu jos on vaihdettaessa kunnolla parantunut lävistys. Rustoon voi laittaa 1.2mm tai 1.6mm. Itse tykkään ohuemmasta, näyttää sirommalta, ja hirveän pitkä korun ei myöskään kannata olla, vaikeuttaa nukkumista jonkinverran, jokunen 6mm tai 7mm pitkä tappi on hyvä. :)

Äänestä
  • Jee ihanaa! Kiitos! Tiedätkö vielä, jos ostan renkaan, niin mikä halkaisija on paras? :)

    Äänestä

Käytän itse 10mm halkaisijalla heppakenkää, joka on mielestäni hiukan liian iso ja näyttää tökeröltä... Joten suosittelisin 7mm tai 8mm halkaisijaa. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läväri69 kirjoitti:

Pari ihan perus kyssärii crazy factorista
- onko korujen laatu sellainen, että reikä ei tulehdu?
- minkä paksuinen rustoon laitettavan koru pitäisi olla. (Ei venytys!)

Kiitos vastauksista!! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu