Asusteet punaisen mekon kanssa

Tattis

Auttakkee!

Olen menossa talvihäihin ja löysin ihanan punaisen mekon. Nyt mietin enää että minkä värisiä asusteita se kaipaa kaverikseen? Minulta löytyy punainen neule joka sopii hyvin mekon kanssa, ja mustat sukkahousut. Jos ostan punaiset kengät niin onko se ihan ok? Vai vaatiiko kanssaan ennemmin mustan neuleen/boleron? Ei ole mitään pukukoodia noihin häihin eikä muutenkaan mitäänn supertiukkishäitä ole tulossa.

4

3123

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 0000001

      Mun mielestä jos sulla nyt on punainen mekko niin koruista kultaiset tai hopean väriset. kengät voi olla myös mustat mutta ei punaisetkaan paha ole ollenkaan, ja neuleen väri vois olla kyllä joku muu kuin punainen, vaikka sitten musta tai valkoinen.
      Tämä vain oma mielipiteeni :)

      • urduliini

        Samaa mieltä, eli että neule voisi olla esim. musta. Tulee sitten tasapainoinen kokonaisuus, jos neule musta, mekko punainen, sukkikset mustat ja kengät punaiset.

        Sen sijaan kultaisia koruja en ehkä punaisen kanssa laittaisi, sillä molemmat (punainen ja kulta) ovat lämpimiä värejä. Jotain kylmää lämpimän punaisen ja neutraalin mustan sekaan --> hopea.


    • synkkaavat

      Mustat sukkahousut ei niin hyvä.
      Luonnollisemman väriset, vaalean ruskeanharmaat ja sitten kengät joko prikulleen mekon punaiset tai sukkahousujen väriset, korut harmaa-sävyiset hopean kanssa. Kynsiin hopeanvärinen lakka.

    • Katie2

      Mun mielesta punaiseen sopii neutraalit nude savyt (tyyliin Englannin herttuatar Katie) ja nude meikki myos, mutta huuliin samaa punaista kuin on mekkosi. Hommaisin nuden variset korkeat kengat ja beiget ohuet sukkahousut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan

      Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html
      Maailman menoa
      189
      5108
    2. Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?

      Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,
      Maailman menoa
      26
      4490
    3. Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa

      Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699
      Maailman menoa
      9
      3147
    4. Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa

      Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana
      Maailman menoa
      260
      3060
    5. Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat

      "Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien
      Maailman menoa
      155
      2987
    6. Sä veit mun sydämen ihan totaalisesti

      Aivan totaalisesti..
      Ikävä
      52
      2541
    7. Oot se sinä

      Ihan varmasti oot, tuo olemus ei valehtele 😘💓🪅 🏡 ihana 😍🙏
      Ikävä
      27
      1939
    8. Vieläkö olet

      Rakastunut minuun? Minä sinuun
      Ikävä
      56
      1893
    9. Toivotko vielä kohtaamista

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      79
      1844
    10. Ei siinä kauan

      Menisi jos olisimme kahden
      Ikävä
      23
      1805
    Aihe