Otin tosiaan oikeesti reilun yliannostuksen noin vuosi sitten... Jotain kolmiolääkkeitä. En hakeutunut mihinkään hoitoon tuon jälkeen. Nukahdin, annoin asian olla. Tiedän, olin idiootti D: Ja välinpitämätön. Nyt sitten oon alkanut miettiin, onko mussa jotain mahdoillista vikaa? Muisti ainakin huono ehkä. Mitä mun kannattaisi tehdä? Mulla on muuten tosi hyvät elämäntavat, tää moka oli ihan kauhee tajuan nyt. Onko mulle mitään hoitoo millä mahdollinen vika saataisiin korjattua? Älkää kiltit musertako maailmaani kommentein "mitäs olit noin idiootti" koska tiedän tuon hyvin jo itsekin. D:
Yliannostus, >VUOSI sitten
hömpds
8246
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Aivot kai ne jotka olleet vaarassa? :(
Maksakin siinä saattaa kärvhtää, mutta sen olisit jo huomannut. Maksansiirto taitaa olla ainut vaihtoehto, mutta minä luulen ettei täällä ole kirurgeja, joten oisko mitenkään mahdollista, että ottaisin lääkäriin yhteyttä. Meille kotipuoskareillekin on vähän vaikeeta diagnosointi, kun ei tiedä, mitä lääkkeitä nappailit.
Vedin sirkkkoja, unilääkkeitä ja rauhoittavia silloin muutaman paketin.
Voiko tuosta leikistä tulla mitään oireita jälikäteen?
Mikä takaa sen, etten uudestaan sorru samaan?
Voitteko te arvon tietäjät vastata.
Tiedän, että kuuluu kysyä aina ensin netistä, eikä lääkäristä, koska tämä on se halpa tapa!
Jos selvisit hengissä tuosta överistä, niin eipä noista kummempia sivuvaikutuksia ole varmastikaan tullut. Katsos kun noilla bentsoilla, bentsonkaltaisilla nukahtamislääkkeillä ja lihasrentouttajilla ei saa kuin ällinsä kankaalle, ei paljon muuta, saati varsinaista vahinkoa elimille. Ei tuollaista kertalaakia paljoa enää kannata mahd. aiheutettujen "vahinkojen" puolesta enää miettiä, lähinnä ottaa opikseen sen, minkä siitä voi.
P.s.
Jos jää aivan tolkuttomassa tilassa makaamaan ja sattuu sitten laattaamaan, siihen voi toki kuollakin, mutta sekin liittyy lähinnä siihen tajunnan tason laskuun ja troppien laukaisemaan oksennusrefleksiin.
Ovat siis varsin "turvallisia" övereissä.
En usko että on tullut, kun kerran selvisit hengissä. Älä hanki niitä lääkkeitä käsiisi uudelleen.
Hmm..nämä mainitsevasi raksut eivät ole ihan niitä myrkyllisimpiä sisuskaluille, suurinhan vaara on siinä et unohtaa hengitellä kun tällasen määrän vetäsee mutta kun viikon selvisit hengissä niin ei siitä setistä enää vaaraa ole eikä jäänyt mitään pysyviä vaurioita.
En usko että mitään on jäänyt. Jos maksassa tms. olis vaurioita, olisit sen kyllä jo huomannut. Muistihäiriöt voi johtua lukemattomista asioista, mutta tuskin tuosta lääkesekoilusta.
Mikä takaa sen ettet sorru uudelleen, ei mikään muu kun sinä itse. Yks konsti on se, ettet tuo kotiin tuollasta määrää lääkkeitä. Anna jollekin luotettavalle ihmiselle osa lääkkeistäs ja kotiin vaan muutaman päivän tarpeet kerrallaan.
selvitä ekana,minkä takia otit ylim.lääkityksen. koska elämäsi halu on hyvä,siinähän sitä on,etsi sisältöä ,eli harrastusta,sosiaalista.neljän seinän sisällä,tulee kaikille joskus paha olla,kuuluu ihmisen eloon.
kerta otettu lääkitys,ei vaikuta muistiin,jos sinulla on unilääke ,sillä on tapana heikentää muistia.
muistaminenkin on jokaisella geeneissä.
käyt lääkärissä ,mikäli tunnet tarvetta,
sulle kuitenkin tulee lekurissa merkintä ylim.lääkkeist.
lääkärit varovat sinulle antavansa isompia määriä,tai joudut hakemaan esim.viikon lääkkeet apteekista.
en suosittele ylim.lääkkeiden ottoa,eikä se mihinkään sairaudeen tehoa.
aajatukset pois .ylös--ulos---ja lenkille.