Tapasin yhden naisen netissä, olemme keskustelleet ja tavanneet. Tapaaminen meni hyvin, suutelimme halailimme jne. Mutta kun kysyn tunteista ja haluaako hän tavata uudelleen niin hän ei osaa vastata ja on jotenkin epävarma ja hänellä on "sekava" olo.
mitä tää nyt tarkoittaa? Eikö hänta kiinnosta enää vai mitä ?
mitä tää nyt tarkoittaa? Eikö hänta kiinnosta enää vai mitä ?
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei taida kiinnostaa. Tunteista tuskin tuossa vaiheessa kannattaa paljon kysellä, mutta jos ei tiedä haluaako edes tavata uudestaan niin yleensä se tarkoittaa, että toinen etsii keinoa ilmaista että ei halua.
jep taitaa olla näitä usean miehen pyörittelijöitä
Mikä tuossa viittaa useiden miesten pyörittämiseen? Luultavasti livenä ei vain napannut mutta ei haluaisi sitä sanoa suoraan.
"Mutta kun kysyn tunteista ja haluaako hän tavata uudelleen niin hän ei osaa vastata ja on jotenkin epävarma ja hänellä on "sekava" olo. "
jos ei halua enää tavata niin silloin sen voi sanoa suoraan - sulkea tuon "oven". jos jättää asiat auki - niin tällöinhän ovi on vielä raollaan, joka mahdollistaa vielä yhteydenoton, kun "paremmat" kanditaatit on kokeiltu
Ja taas lifemocker. Ei väitä, vaan tietää.
"Tapasin yhden naisen netissä"
Virhe nro 1. Ei kannata kysyä tunteista heti!!!! ja haluaako tavata uudelleen. Jos nainen on kiinnostunut, se ei tarkoita että sillä on tunteet jo syntynyt. Kysymällä tällaisia kysymyksiä nainen (voi olla mies) on heti paineen alla, koska tietää että toinen odottaa siitä jotain. Silloin on epätodennäköistä että syntyy tunteet. Muuten olisi voinut.
Naiset ei uskalla suoraan sanoa et ei halua enään tavata. lopettavat vaan yhteyden pidon
Jos tää oli eka tapaaminen liian pitkälle menit eka tapaamisella. En ois ruvennu suutelemaan, halannut oisin vaan pois lähtiessä. Seuraava yhteydenotto olisi ollu sitten netissä taas ja kivasta tapaamisesta kiittäminen ja maininta, että voisit tavata uudelleenkin, ei kysymyksenä vaan toteamisena. Minusta olit yli-innokas ja nainen pelästyi.
Kakarat. :D
Mikä iänkaikkisen kiire teillä oikein on? :) Ei kaikkia juttuja tarvitse saada selville hetitässänyt.
Jos suutelee niin sun olis pitänyt nus.sia sitä kans. Se varmaan pettys sen takia.