Dream Theater

tämähän on loistavaa! lainasin kirjastosta Change of Seasonsin ja Images and Words...tosi hyvä rumpali muuten ja laulaja kans. Kuunteleeko joku?
4390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En varsinaisesti diggaile, mutta yksittäiset biisit kuten Misunderstood ja Another day rulettaa.

Äänestä

5- vuotta sitten nappas, ei niinkään nykyään.Levyjä löytyyy useita (kahta vailla kaikki).Muutamia hyviä biisejä,"Pull Me Under" sen aloitti tossa -94.

Äänestä

Ite tykkään Dream Theaterista! Joo rumpali on aikas mahtava ja varsinkin biisien "erilaisuus" ja progressiivisuus miellyttää!
Pari vuotta sitten olivat Provinssirockissa ja mahtava keikka...

Äänestä

On mulla niiden levyt hyllyssä, cd :sta imppaan just joululevyjä, jotka bändi on tehny fanclub käyttöön.
Provinssis 2002 olin kans katsomas, mutt parempi olis sisäkeikalla varmaankin...
On varmaan yksi maailman ammattitaitoisimmista bändestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pimpom kirjoitti:

tämähän on loistavaa! lainasin kirjastosta Change of Seasonsin ja Images and Words...tosi hyvä rumpali muuten ja laulaja kans. Kuunteleeko joku?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu