Kumpi on naisella seksikkäämpää?

1. Korkokengät vai lättäpohjat
2. Yli 175cm pituus vai alle 155cm lyhyys
3. Huulikiilto vai meikkaamattomat huulet
4. BMI 18-20 vai 21-23
5. Hame vai housut?
4120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

1. Arjessa ei mielestäni väliä. Korkokengät ovat mielestäni juhlakengät, ja hivenen hassut arkikäytössä. Nainen joka arkenakin käyttää korkokenkiä on mielestäni hieman jämähtänyt rooliinsa, vaikka naisellinen olisikin. Kivempi olisi sellainen sopivasti joustava nainen joka vaihtaa roolia sujuvasti tilanteen mukaan. Mukava tietysti, jos osaisi olla seurassani myös naisena, eikä vain toverina.

2. Lyhyet ja sirot naiset ovat yleensä söpömpiä, mutta liika on aina liikaa,mentiinpä mihin suuntaan tahansa. Olen kyllä tavannut itseäni pidemmän, erittäin siron ja seksikkään naisen, joka tuntui pieneltä pituudestaan huolimatta. Mutta yleensä erityisen pitkät ovat raskastekoisia myös luustoltaan ja vartaloltaan, mikä on maskuliininen ominaisuus.

3. Tilanne ja oman itsensä kanssa sinuna oleminen tärkeämpää. Toisaalta onhan tilanne heti intiimimpi ja seksikkäämpi, jos nainen laittautuu nimenomaan miestä varten, eikä vain itseään tai ei välitä lainkaan.

4. Seksikkyys ei ole bmi:ssä vaan lantion kaaressa ja ryhdikkäissä rinnoissa(toisaalta megarinnatkin voi olla ihan kinky). Nainen voi olla hoikka, normi tai hivenen pyöreä, jos nämä löytyy. On sekä lihavia että laihoja naisia, joilla on seksitön suora lantio.

5. Jälleenkerran tilanne ja oman itsensä kanssa sinuna oleminen tärkeämpää. En omaa hame tai kenkä fetissiä.

Mielestäni tällaiset kysymykset toimivat tiettyyn rajaan, mutta sen rajan jälkeen kyse ei enää ole naisen seksikkyydestä, vaan vastaajan omasta fetisismistä. Minä haluan olla kiinnostunut naisesta syvemmin kuin luoda itselleni fetissiä hänen kengistään tai hameestaan.

Toki jos kävisi niin, että tapaisi upean naisen, mutta tuolla naisella megalomaaniset tissit että kaikki miehet katsoisivat, että onko tuossa nainen vai meijeri. Sitten pitäisi vain oppia nauttimaan kinkyseksistä ja hyväksymään asia, että kinkyksihän se silloin väistämättä menee. Mutta kyllä minä naiseni vuoksi voin sen verta uhrautua, että opettelisin leikkimään jalkapallon kokoisten säkkien kanssa, kun hänelle kerta sellaiset olisi.

Äänestä

mitä lutkemman näkönen sen parempi koska naiset on huoria joka tapauksessa niin mitä sitä peittelemään jollain siveällä ulkoasulla

Äänestä
  • Totta. Kaikki naiset ovat huoria tavallansa.

    Äänestä

Tykkään lyhyistä ja vähän pyöreistä naisista. Sirot, herkät kasvot. Ei tartte korkkareita tai seksikkäitä vaatteita. Hyvä ryhti kuitenkin pitäisi olla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkija Hynttypää kirjoitti:

1. Korkokengät vai lättäpohjat
2. Yli 175cm pituus vai alle 155cm lyhyys
3. Huulikiilto vai meikkaamattomat huulet
4. BMI 18-20 vai 21-23
5. Hame vai housut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu