Kun aloitetaan laihdutuskuuri,se on elämän muutos eikä pikadietti joka pudottaa kilot hetkessä.Kun liikkuu enemmän ja syö vähemmän laihtuu varmasti!!!Turha on pudottaa kaalikeitto-dietillä tai nälkäkuurilla painoa,koska kun alkaa syömään normaalisti paino tulee takaisin!Liikuntaa lisää ja ruokavalion seuranta mitä ja kuinka paljon syöt.Rasvattomia tuotteita käyttämään.Paino putoaa takuuvarmasti!TSEMPPIÄ KAIKILLE!T:myös dietillä
Laihduttajille
10
2283
Vastaukset
- minä
Kerro minulle miksi paino tulisi takaisin, kun "alkaa syömään normaalisti". Eihän tuossa ole mitään järkeä.
- -10kg
Jos tällä hetkellä ruokavalio on täynnä rasvaa ja syö isoja annoksia(syö siis epäterveellisesti)...sen kun muuttaa sitten esim:mainitsemaani kaalikeitto kuuriin,paino putoaa.Sitten kun on saanut painon alas ja palaa ENTISEEN ruokavalioon kilot tulevat takaisin!tottakai...kaalikeitossa on vähän kaloreita ja kun sen muuttaa ruokaan joka on täynnä kaloreita niin tiedät mitä tapahtuu!en sano että syöt epäterveellisesti,mutta annoin vain esimerkin!Mutta jos muuttaa ruoan vähä kalorisemmaksi ja jatkaa syömällä terveellisesti paino ei nouse vaikka se onkin tippunut alas!!
- tyttöpupu =)
olen samaa mieltä keskustelun alottajan kanssa...laihdutus on loppuelämän muutos ja sitten kun pääsee tavotepainoon niin se on uusi haaste saada paino pysymään tavotteessa mutta ainakin omalla kohdalla uskon ja luotan siihen että kun olen muuttanut ruokavaliotani niin jatkossakin vaikka en laihdutakkaan enään niin hallitsen painoni hyvin.miksi muuttasin ruokavalioni entiseen rasvaseen ja epäterveelliseen kun olen tottunut kevyeen,terveelliseen ja herkulliseen vaihtoehtoon?
- Allu
Toi on asiaa. Ittekin oon laihtunu 20kg ja yritän pitää painon siinä.Mulla se onnistuu suht helposti koska oloin harrastaa maratonia ja käyn yli 10km lenkillä joka päivä ja katon aina mitä suuhuni laitan. Lenkkeily on tosi hyvä laihdutaja,päivän piristäjä ja rentouttaja. Mulla ainakin on lenkin jälkeen aina hyvä olo ja mieli.
- junnu
" laihdutus on loppuelämän muutos ja sitten kun pääsee tavotepainoon niin se on uusi haaste saada paino pysymään tavotteessa " ,
laihdutus tai paremminkin painon hallinta , mutta käytettävissähän on noin 500 kcal lisää joka on aika paljon . Otan itseni ( mies ) esimerkiksi : lähtö 130 kg laihdutuspisteet 36 , tavoite 85 kg ( saavutetaan noin vuoden päästä ) , YLLÄPITO 31 - 33 pistettä , vaikuttaa riittävältä .
- noppa
Laihtuminen EI tarvitse mitään mullistavaa elämän muutosta ! ...ellei kahvinkittausta ja veden juontia lasketa sellaiseksi.
On olemassa varma tapa laihtua... joka perustuu aineenvaihdunnan maksimointiin sekä näläntunteen minimointiin.
Helppoa...eikä vaadi edes sitä "pahaa ja ilkeää" liikuntaa. ;)
Katsokaa vain ohjeet tältä palstalta postauksestani " TOIMII !! "
Eläkää samaa omaa elämäänne... älkää mullistuko... vaan laihtukaa huomaamattanne!
:)- -10kg
Toi on EPÄTERVEELLINEN tapa laihduttaa!!!ei kannata uskoa kaikkea mitä ihmiset tyrkyttää!!!edelleen suosittelen perinteistä...Liikuntaa ja ruokavalion seurantaa!!
- Satunnainen matkaaja
-10kg kirjoitti:
Toi on EPÄTERVEELLINEN tapa laihduttaa!!!ei kannata uskoa kaikkea mitä ihmiset tyrkyttää!!!edelleen suosittelen perinteistä...Liikuntaa ja ruokavalion seurantaa!!
matkoilla, eli lähden mielelläni kokeilemaan uusia asioita, mutta mielestäni kuitenkin aika terveellisellä tavalla.
Nyt tahtoisin kuulla muiden mielipiteitä, tai kokemuksia sellaisesta vitamiini ja hivenaine valmisteesta kuin Fit Line. Sen luvataan polttavan rasvaa säännöllisesti käytettynä ja turvaavan vähäkalorisella ruokavaliolla ollessa kaikkien tarvittavien vitamiinien ja kivennäisaineiden saannin.
Voi kumpa jollakin olisi jotain tietoa!
Kertokaa, please! - Maaru
Totuuksia:
1. Kun syö saman verran kuin kuluttaa, pysyy samassa painossa.
2. Kun syö vähemmän kuin kuluttaa, laihtuu.
3. Kun syö enemmän kuin kuluttaa, lihoo.
Se on ihan sama paljonko kahvia tai ananasta ahmit, se ei muuta noita tosiasoita. Veden ja kahvin juontia ja ananaksen syöntiä perustellaan nestetasapainon säätelyllä. Sillä ei ole suoraan mitään tekemistä rasvan, sen kertymisen tai katoamisen kanssa. Ei mitään. Jos joku on todistanut että olen väärässä, kertokaa heti!
Elämäntapojen on muututtava laihdutuksen myötä. Jos vaikka laihdutuksen alkaessa painaa 100 kg ja perusenergiankulutus on 2600 kilokaloria, 70-kiloisena perusenergiankulutus on laskenut noin 1900 kilokaloriin, jolloin ei luonnollisestikaan voi syödä samaa määrää kuin ennen. - Neiti
Satunnainen matkaaja kirjoitti:
matkoilla, eli lähden mielelläni kokeilemaan uusia asioita, mutta mielestäni kuitenkin aika terveellisellä tavalla.
Nyt tahtoisin kuulla muiden mielipiteitä, tai kokemuksia sellaisesta vitamiini ja hivenaine valmisteesta kuin Fit Line. Sen luvataan polttavan rasvaa säännöllisesti käytettynä ja turvaavan vähäkalorisella ruokavaliolla ollessa kaikkien tarvittavien vitamiinien ja kivennäisaineiden saannin.
Voi kumpa jollakin olisi jotain tietoa!
Kertokaa, please!Itse käytin Fit Linen Basics ja Activize ravintolisiä yli puoli vuotta. Painoni ei niiden avulla laskenut, mutta kun otin painonvartijoiden pisteet kaveriksi niin johan romahti 9kg ihan huomaamatta alle kahdessa kuukaudessa. Tiedän kyllä ihmisiä joilla on lähtenyt painoa yli kymmenenkin kiloa kyseisten tuotteiden avulla. Omalla kohdallani ne kuitenkin paransivat ihottumani ja virkistivät oloani huomattavasti synkän talven keskellä. Siispä suosittelen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eroa Orpo! Orpo eroa!
Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa682598Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!
Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava631702SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa
Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän71660Naiset ei halua kilttejä miehiä
Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,2631545Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti
Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --81528Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat
Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue251228Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä
Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.241071Kiinteistökauppoja
Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan411032RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI
Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä4041012Menettämisestä
Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?78974