Olen tavannut miehen noin reilu kuukausi sitten ja olemme nähneet suunnilleen kerran tai pari viikossa. Aina, kun näemme, on todella mukavaa enkä saa miehestä tarpeekseni.
Olemme tehneet yhdessä kaikenlaista (käyneet leffassa, kokanneet, käyneet parilla yms.)
Kaikkein parhaiten kuitenkin toimii seksi. Hänen kanssaan se on melkein täydellistä. Uskon, että mies kokee myös asian samoin. Ainakin olen päätellyt niin.
Haluaisin kuitenkin tietää, että miten tilanteessa voisi edetä? Jos haluaisin miehestä jonain päivänä parisuhteen toisen osapuolen, miten edetä? Onko parempi, että en puhu ns. meistä, koska mies ottaa kenties asian joskus esille, jos haluaa jotain?
Pitääkö olla tekstaamatta hänelle ja odottaa hänen aloitteitaan?
Ja kuinka kauan mies jaksaa nähdä, jos on puhtaasti pelkän seksin perässä tavannut tähänkin asti?
En halua vaikuttaa liian tyrkyltä tms. enkä ole vielä millään tavalla ilmaissut hänelle, kuinka paljon olen ihastunut häneen jo.
Olemme tehneet yhdessä kaikenlaista (käyneet leffassa, kokanneet, käyneet parilla yms.)
Kaikkein parhaiten kuitenkin toimii seksi. Hänen kanssaan se on melkein täydellistä. Uskon, että mies kokee myös asian samoin. Ainakin olen päätellyt niin.
Haluaisin kuitenkin tietää, että miten tilanteessa voisi edetä? Jos haluaisin miehestä jonain päivänä parisuhteen toisen osapuolen, miten edetä? Onko parempi, että en puhu ns. meistä, koska mies ottaa kenties asian joskus esille, jos haluaa jotain?
Pitääkö olla tekstaamatta hänelle ja odottaa hänen aloitteitaan?
Ja kuinka kauan mies jaksaa nähdä, jos on puhtaasti pelkän seksin perässä tavannut tähänkin asti?
En halua vaikuttaa liian tyrkyltä tms. enkä ole vielä millään tavalla ilmaissut hänelle, kuinka paljon olen ihastunut häneen jo.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Sinulla on aivan yhtä suuri oikeus päättää, mitä haluat suhteelta. Jos kerrot omista haluistasi, niin hän on joko vastaanottavainen tai hylkää sinun tarpeesi. Jälkimmäisessä tilanteessa hän on myös paljastanut itsensä, jolloin sinun ei tarvitse elää epätietoisuudessa. Ensin mainitussa tilanteessa sinua voi onnitella: voit päästä elämään "täydellisessä" suhteessa, jossa et saa vain loisteliasta seksiä, sillä edessäsi voi olla paljon muutakin hyvää.
Tee siis pikimmiten aloite ja ota asiasta selvää; se onnistuu vain kertomalla omista tunteista. Parempi yrittää heti joten miksi siis hukata aikaa?
jos homma on aloitettu puhtaasti seksisuhteella niin tuskinpa saat tuosta oikeaa suhdetta aikaan
Nus.siminen on kivaa
Minusta tuo kuulostaa ihan hyvältä. Jatkakaa vain samaan malliin, tuskin kannattaa heittäytyä liikaa analysoimaan suhdetta vielä.
Miten määrittelet hyvän seksin? Onko miehellä myös suuri penis? Itsellä ei ole mitään kokemuksia näistä asioista joten ihan yleisestä mielenkiinnosta kyselen.
Itselläni on kokemusta aika laajalti erilaisista kumppaneista, joten tiedän aika hyvin, mikä minulle on hyvää seksiä. Määrittelen sen niin, että ollakseen hyvää, seksin on oltava molemmat osapuolet tyydyttävää. Tämän ei välttämättä tarvitse tarkoittaa, että aina saisi orgasmin(joka kyllä toivottavaa tietenkin). Vaan enemmänkin sitä, että on keskinäistä vetovoimaa ja kemiaa. Kumpikaan ei kykene pitämään käsiään erossa toisesta. Pelkästään toisen kosketus iholla tuntuu käsittämättömän hyvältä jo ensimmäisestä kerrasta lähtien. Toinen osaa koskettaa oikeista paikoista ja sopivan hellästi pyytämättä.
Molemmat lisäksi tykkäävät suunnilleen samanlaisesta seksistä (esim. ovat kokeilunhaluisia ta tykkäävät kiihkeästä ja vähän rajustakin menosta). Ja käyttäytyvät suunnilleen samalla tavalla seksin aikana (ääntelevät, puhuvat tuhmia, katsovat rohkeasti toista silmiin yms.). Lisäksi molemmat haluavat nähdä ja huomata toisen nauttivan yhtä paljon kuin itse eivätkä tavoittele vain omaa tyydytystään.
Siinä minun määritelmäni aikalailla hyvästä seksistä. Tällaista se pitkälti on tämän tapaamani miehen kanssa :)
Niin, ja peniksen koolla ei mielestäni ole niinkään merkitystä hyvään seksiin. Kaikki normaalin rajoissa suunnilleen pysyvät tapaukset mahdollistavat tämän.
Olet siis Iortto.
MINKÄ IHMEEN TAKIA PITÄIS EDETÄ JOHONKIN? OOt tuntenut kaverin vasta kuukauden, nauti tästä hetkestä äläkä pilaa hyvin alkanutta suhdetta analysoinnilla.
Se on yhteispeliä joten molempien pitää haluta sitä yhtä paljon, silloin toteutuu itsestään myös toisen huomiointi. Samanlaiset intressit on tietysti tärkeitä: kumpikaan ei tosiaan pysty pitämään näppejä erossa toisesta ja himoitsee päästä repimään vaatteet toisen yltä. Primitiivisenä toimintana siihen pitää liittyä myös aimo annos eläimellisyyttä: oikeastaan sanoja ei tarvita, samankaltaiset ääntelyt ja eleet ovat se olennainen juttu. Onneksi olkoon, olet tainnut päästä lähelle olennaista!
Voithan kysellä myös yleisesti miehen tulevaisuudensuunnitelmista. Missä aikoo asua, mitä tehdä, haluaako perhettä jne.
Miehet toisaalla valittavat "nykynaiset ravaavat vain kuuman irtoseksin perässä, ei ole parisuhteeseen." Tuosta edelläolevasta lauseesta ehkä osa on valitettavia väärinymmärryksiä ja vääriä oletuksia, kun hömelöt naiset kuvittelevat että eivät saa haluta muuta kuin "panoa" (miksi ihmeessä näin, ymmärrä muori vanha ei).
Omista tunteistaan kertominen ei ole koskaan väärin. Sehän on surullista, jos jollakulla partneriaan kohtaan ei herää mitään tunteita. Mutta tuntevamman on hyvä tietää ajoissa missä mennään!
oon tapaillut yhtä naista jo 3 kuukautta. eikä se ole sängystä karkuun vielä lähtenyt joten sanoisin et seksi on hyvää ja tärkeetä.
Anna ajan kulua, kyllä kaikki selviää ajallaan !
Liika pohtiminen vain sekoittaa hyvää suhdetta.
Se on kaikki..Ja ei mitään.
Paremmin hyvää seksiä saavan kanssa asuu kuin huonon..
tai enemmän siltä kestää.