Matkustin kiskobussilla, mikä on aina ahdistavaa, jos ei ole täysin tyhjiä paikkoja vapaana. Kysyin sitten nuorelta naiselta, että voiko tähän istua ja istuin vastapäiselle penkille. Nainen laittoi kuulokkeet päähän ja otti lehden käteen, josta ei nostanut katsettaan kertaakaan sen 50 minuutin aikana, jonka matkustin.
Nainen teki tuplavarmistuksen
syrjäytetty mies
3284
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Se on taas sitä suomalaisten miesten aloitekyvyttömyyttä, kun et osannut lepytellä tätä prinsessaa ja tarjota hänelle jotain elämää suurempaa, tai edes keskikokoista.
Pistän vielä tähän kuvan kiskobussista, koska monetkaan eivät varmaan käytä kyseistä Paholaisen keksimää kulkuvälinettä: http://www.vr-konserni.fi/attachments/sekalaisia/kiskobussikuvia/5FFpjiTx8/Kiskobussin_matkustamo.jpg
Ei ole mitään niin paskaa kuin matkustaa tuolla, kun se on täynnä. Siksi käytänkin tällä välillä nykyään yleensä bussia, vaikka se onkin 30% kalliimpi.
Mutta jos siihen viereen tulee tatuoitu wife-beater paitainen sikaniska niin johan alkaa kipinöidä jääkuningatar :D