Miten ihmiset toimivat kun kumppanin kanssa saavutaan kämpille? Menettekö heti sänkyyn vai teettekö jotain muuta aluksi? Käyttekö suihkussa tai juotteko jotain ? Itsellä ei kokemusta "yleisistä käytännöistä" niin siksi kyselen. Ja naisille kysymys erikseen että otatteko yleensä suihin yhden yön kumppaneilta vai onko se vaan parisuhteessa ?
Esivalmistelut yhden yön jutuissa ?
8
1028
Vastaukset
- lifemocker
ei mitään tietoa kun en moista harrasta. varmaan riippuu jokaisesta tapauksesta erikseen miten ihmiset haluaa toimia... tuskin on vain yhtä oikeaa vastausta?
- Go with the flow
Voi hyvänen aika... Ei oo olemassa mitään yksiselitteisiä "sääntöjä" miten toimitaan. Joskus se homma menee niin, että jos esim. jo kotimatkalla olla kovasti kuumissa tunnelmissa niin sitten kaadutaan suoraan sänkyyn, mut joskus toisella kerralla istutaan ala ja jutellaan ja katotaan miten homma etenee. Aina se ei edes johda seksiin vaikka toisen luo olisikin tullut yöksi, joskus vaan halaillaan ja ollaan lähekkäin ja nukutaan yhdessä. Se on ihan tilanteesta kiinni. Samoin suihinotto, otan suihin yhden yön tuttavuuksilta jos siltä tuntuu :)
- Reiska30
Multa ei oteta suihin edes avioliitossa.
- lifemocker
kannattiko moisen kanssa mennä naimisiin?
- hhahahaaaaa
lifemocker kirjoitti:
kannattiko moisen kanssa mennä naimisiin?
kannattasko sinun lifemocker pitää suusi kiinni kun et ihmissuhteista MItÄÄN tiedä päivät pitkät netissä..dataavanörttiluuseri.
- herrasmies x
Naiselle pikku yömyssy(no hei-ei mitään sidukoita-latkii koko illan) ja sen jälkeen suutelot hellästi nainen ohjataan pesulle ja itse huuhtelet munasi herrasmiehenä naisen jälkeen..ja sitten kortsupaketti auki ja hommiin.Herrasmies saattaa naisen taksille pusun kera..
- naisen vinkkejä vfv
Kuulostaa ihan hyvältä.
Lisäisin sen, että mies lähte kotiin nukkumaan, jos on tultu naisen luokse. Ainakin minä olen heittänyt ne ulos, koska nukun paremmin yksin.
Kannattaa muuten miehen aloittaa siellä kämpillä naisen vikittely, eli suudella niskaan, ja edetä rohkeammin ja siirtyä antamaan suuseksiä/käytellä sormiaan. Koska nainen voi olla periaatteessa ihan halukas, mutta ei vaan pysty kylmiltään hyppäämään sänkyyn. Eli hänet pitää ensin saada kunnolla kiihottuneeksi, jotta homma sujuu mallikkaasti.
- liisa
Periaatteessa suoraan sänkyyn peuhaamaan, sitä vartenhan se ukko on mukaan otettu. Ja minä ainakin haluan ottaa aamulla vielä uusintakierroksen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1943839Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512712Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per741290Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151230Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101149- 46934
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019920- 40835
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt211800Kyllä oli tuas maukkaan näköinen herkkupöytä
Mehta Manin uudenvuoden vastaanottajaisissa: kaöjoo ja nakkia ainakin. Savukallookin tais olla ja sinkkua54668