Audit pitävät korjaajan leivässä!!!

Tänään Essolla kävi naapurikylän kuuluisa autoseppä, joka osaa korjata kaikki autot merkkiin ja kuntoon katsomatta. Tankkaamisen jälkeen hän tuli baariin kahville, ja tietysti hän tuli meidän pöytäämme juttelemaan, sillä hän tiesi parlamentin pöydässä olevan paljon autoalan asiantuntemusta.

Kun todellinen autoseppä oli saatu pöytään, niin tietysti kysyimme häneltä, mikä on kaikkein paras automerkki. Hetkeäkään epäröimättä autoseppä sanoi, että hänen kannaltaan parhaita autoja ovat tuonti-Audit, sillä niiden korjamisesta hän saa eniten rahaa. Hän jatkoi, että jos kaikki suomalaiset ajaisivat Tojotalla, niin hän joutuisi hakemaan perheen ruokkimiseen tarvittavat rahat sossun luukulta.

Audien laatuongelmat ova Suomessa hyvin tuttuja, mutta samat näyttävät olevan ongelmat Englannissakin. Lehtitiedon mukaan sielläkin kalliit saksalaiset premium autot pitävät remonttimiehien perheet leivissä.

http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288519935596.html

2

197

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tuom(i)o

      Hohoijaa surkea provo... Jutussa listattu Audi RS6 varmasti tuontitilastojen kärjessä?

    • samaa mieltä

      mulla on saksantuonti A4. Siinä on mittarissa vasta 480 tkm ja jakoremmikin on vaihdettu jo neljä kertaa. Mittarissa oli 100 tkm kun hain. Lisäksi tuohon öljyt pitää vaihtaa 20 tkm välein, samalla menee suodatinkin. Sitten on vielä ollut jarrupalaa, jarrulevyt eteen ja pollttimoitakin on joutunut katsastusmiehen kehoituksesta vaihtamaan. Ja renkaisiin vasta on rahaa mennyt, ne ei kestä kuin 40 tkm satsi niin alkaa olla vaihtokunnossa. Ja etusuoja ja ovikin piti vaihtaa kun tuli naapuri kolmion takaa kylkeen.
      Eli kyllä se seppä on oikeassa. Noita saksantuonteja kannattaa varoa, niitä kun joutuu käyttämään remontissa ja huollossa kerran pari vuodessa. Öljyt ja suodatinkin maksaa ninn //#"¤/()(?!! .

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      706
      2131
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      365
      1158
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      74
      990
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      160
      907
    5. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      65
      656
    6. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      634
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      33
      617
    8. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      587
    9. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      32
      580
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      38
      534
    Aihe