Eli siis ystäväni elää nyt vähän liian villejä sinkkuaikoja... Joka viikonloppu sillä on joku uusi panokaveri jostain yökerhosta ja pitää jatkuvasti peliä ainakin 3 miehen kanssa kerrallaan... Minua hirvittää ja inhottaa kuinka useat miehet pitävät häntä yhteishyvänä ja pitävät häntä ihan pelkkänä p*lluna vain (tosin sellainen hän onkin valitettavasti). Hän ei kuuntele ystäviään eikä välitä vaikka hänelle on pikavauhtia kehittymässä jonkun superhoron maine! Olenko minä joku vanhanaikainen kurppaystävä, kun en ymmärrä näitä liian villeiksi meneviä sinkkuaikoja??
En tarkoita sitä etteikö nainen saisi naiskennella saman verran kuin mies, mutta ei tuollainen käytös ole kovin normaalia niin miehillä kuin naisillakaan!
Mikä on liikaa?
10
717
Vastaukset
- td4
horolle ei mikää ole liikaa :) kun on kerran aloittanut jakamisen niin mitä turhaan sitä lopettaakkaan :) kerran horo aina horo :) pitää vain muistaa tuplasuojaus kuntoon kun ei tiedä minkälaisia kyrpiä ja kuinka paljon niitä on horon mahdollisesti tautisessa alapäässä käynyt :)
- Ole huoleti
Kyllä HIV sen sitten pysäyttää.
- 12+2
Olet vain kateellinen.
- särkynyt...
Hmm. Miksi hän näin toimii? Jos nauttii hommasta se on ok, mutta jos syynä on joku ahdistus tai masennus, olisi hyvä saada apua.. Joskus paha olo yritetään häivyttää alkoholilla ja seksillä, kun on olo ettei millään ole mitään väliä.. Esim jos vaan "lykkää" vaikka itsaria pakenemalla tuohon holtittomaan maailmaan, missä ei tarvii ajatella hankalia asioita, kun koko ajan on jotain virityksiä.
- kjnhjb
Juu ystäväsi on jakorasia ja ihmettelen kuka hänet enää koskaan voi huolia suhteeseen tositarkoituksella.
Mutta kun hän nyt kerran on jo lutka, niin turha hänen enää on pihtariksi ryhtyä. Jakakoon itseään vain kaikille kun kerran on jo horo. - ääähh
Tuollaista lutkaa haluaisin päästä painamaan joka reikään
- Mehiläine
Okei..okei..:\ Kyllä se siitä sitte..kyllä se vielä tajuaa kuinka tyhmä olikaan. Tai viimestään silloin kuin HIV:een saa! Taikka raskaus.. Noh,jokatapauksessa on ystäväsi saanut varmasti jo tietyn maineen. Ole huoletta, ystäväsi tässä eniten "kärsii" aika varmasti myös itse joskus katuu että on tehnyt näin.
- Keissa
Mietippä mikä on sitten sitä kohtuullista huoruutta. Kuka sen määrittelee kenelle lipsutttaa ja kenelle. Sinäkin tajuat että ei ihmiselle tuollinen elämisen malli sovi ja se mättää. En ymmärrä ollenkaan että ihnminen heittäytyy eläimen tasolle. Jopa eläimissä on jaloutta. Jos joutsenelta kuolee kumppani niin se elää yksin loppuelämänsä. Nykyihminen on siten eläintä alemalla tasolla.
ei ole ihme jos masennus, itsemurhat ja milenterveysongelmat ja perheongelmat lisääntyvät kun ihminen menettää ihmisyytensä.
Elämme juuri sitä lopun ikaa, josta Raamattu puhuu viimeisenä aikana ennen Jumalan tuomioita.Eläimissä vasta jaloutta onkin. Sorsat pariutuu kenen naaraan kanssa tahansa ja samaa tekee liki kaikki muut eläimet (joutsenta lukuunottamatta). Tosin eläinyhteisössä lauman vahvin parittelee aina lauman kaikkien sukukypsien naaraiden kanssa ja heikoimmat uroot saavat tyytyä olemaan ilman tai käydä polkemassa sellaista naarasta, joka ei lauman johtajalle kelpaa.
Raamattu? Fiktiivinen kirja ja nuori uskonto. Sulla on tainnut unohtua raamatusta yksi oppi; älä tuomitse muita, ettei sinuakin tuomittaisi.
Get the life - jos ystäväsi tykkää siitä, niin miksi hän ei saisi tehdä niin? Hän haluaa elää omaa elämäänsä omien mieltymystensä mukaan, ei suinkaan sinun. Jos se sinua niin kamalasti häiritsee, niin lopeta ystävyytesi häneen ja sä saat sitten elää ihan omaa elämää omassa lasipurkissa. ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1271944
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1001690Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy561306Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?671244Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M311008Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s47906Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm51903Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet44872- 107828
Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37820