Kertokaa, onko se hyvää (esim Filmstar)? Ajattelin ostaa ja kokeilla, mut ois kiva kuulla kokemuksia etukäteenkin. Leviääkö helposti jne? Äiti kehunu, hänen aikaan sitä käytettiin paljonkin, mutta miksei nykyään?
kakkumaskara?
shade
5616
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
..jaksa vastata? :)
..ei ole kokemusta!Mutta olen myös kuullut kehuja!Jos kokeilet kerro mitä olit mieltä!:D
Siis siihenhän ainakin ennen räkäistiin jotta väriä irtosi. Ja kaikkihan tietävät kuinka paljon suussa on bakteereja. Niitä sitten vielä ripsiin silmien lähelle.. eikös joku uudistus olisi hyväksyttävä!
kakkumaskaraa on vaikea käyttää ja lopputulos ei ole kovin nätti...harjaripsarit ovat 10000000 krt parempia. jos haluut kuitenkin kokeilla, kakkumaskara löytyy chanelilta, diorilta ja halvempi arcancililta:)
Munkin äiti käyttää vaan kakkumaskaraa ja on kuulemma niin hyvä :) Isadoralla tai Arcancililla muistaakseni oli kakkumaskaroita. Se on makuasia kumpi on parempi. Kunhan muistat tosiaan ettet sylje siihen harjaan... Pöpöjä! :)