"Vihreä" jyrkijutta-vero Trafilta: 193 €

Oikein hieraisi silmiään köyhä kun aamulla tulki 93-mallisen autoni verolappu - verohan oli tuplaantunut viime kerrasta!!
Ei mene kuin 12 euroa eli runsaat 70 markkaa lisää, jos maksat 4 erässä,hoho.

Tätä se on punikkiporvarisosialistien veropolitiikka!! ..ja pahenemaan päin.

Mistä lääke tuohon tautiin?
160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Näin se väliaikainen vero vero vain pysyy. Näin se on ollut ennenkin Tukholman kuninkaanlinna paloi 1600-luvun lopussa ja uuden rakentamiseksi määrättiin väliaikainen linnavero. Väliaikainen jatkui vielä Venäjän vallankin aikana ja poistui vasta Suomen itsenäistyttyä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeistoukko kirjoitti:

Oikein hieraisi silmiään köyhä kun aamulla tulki 93-mallisen autoni verolappu - verohan oli tuplaantunut viime kerrasta!!
Ei mene kuin 12 euroa eli runsaat 70 markkaa lisää, jos maksat 4 erässä,hoho.

Tätä se on punikkiporvarisosialistien veropolitiikka!! ..ja pahenemaan päin.

Mistä lääke tuohon tautiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu