känsiä, kuka tietää keinoa

jolla saan känsät pois jaloista, siis jalkapohjista. Onko siihen lääkettä?

Katselin tuota kynsisieni.net sivustoa kun ajattelin että saisin jopa kynsisienenkin kuriin. Mutta, mutta lääkettä pitäisi käyttää kolme kuukautta ja halvimmillaan maksaisi 159€ lääkkeet. Joten taisi jäädä haaveeksi ja kynsisieni pysyväksi, ellei jollakin ole halvempaa keinoa saada kynsisieni häviämään.

Kumma ettei täällä ole foorumia "Jalkojen sairauksille", kun kaikelle muulle melkein jo löytyy.?
21127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kynsisienen hävittämiseen ei ole muita keinoja kuin reseptilääkkeet ja kuurit ovat valitettavasti monien kuukausien pituisia, joten hintaa kertyy aika lailla.

Känsiin löytyy reseptivapaa lääke nimeltään Verruxin. Lisää tietoa löytyy Pfizerin sivuilta osoitteesta:
http://www.pfizer.fi/ShowPage.do?id=474&page=Verruxin

Äänestä

On aika pitkä aika siitä, kun kirjoitit viestisi, mutta jospa vielä katsoisit tämän vastauksen..

Siskoni sai lähtemään syylät kasvoistaan osterivinokas-valmisteella. Katsoin purkkia ja jos oikein muistan, sen pitäisi tehota myös känsiin. Siskoni söi 60 tabletin (3 tablettia päivässä) paketin ja vaivat katosivat tosin vasta noin kuukausi kuurin lopettamisen jälkeen, mutta katosivat kuitenkin. Eli aikaa se hieman vei.

Kyseessä on luontaistuotekaupoista saatava valmiste, käy kysymässä, olisiko siitä apua.

ps. en ole luonnontuotteiden markkinoija, vaan vain aidosti ihmeissäni siitä, kuinka jostakin luonnonlääkkeestä oli sellainen apu. Terveyskeskuslääkärin mielestä nimittäin asialle ei voinut tehdä mitään, koska virus oli veressä, eikä sitä saa pois lääkkeillä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


anju kirjoitti:

jolla saan känsät pois jaloista, siis jalkapohjista. Onko siihen lääkettä?

Katselin tuota kynsisieni.net sivustoa kun ajattelin että saisin jopa kynsisienenkin kuriin. Mutta, mutta lääkettä pitäisi käyttää kolme kuukautta ja halvimmillaan maksaisi 159€ lääkkeet. Joten taisi jäädä haaveeksi ja kynsisieni pysyväksi, ellei jollakin ole halvempaa keinoa saada kynsisieni häviämään.

Kumma ettei täällä ole foorumia "Jalkojen sairauksille", kun kaikelle muulle melkein jo löytyy.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu