Saapa nähdä löytyykö valtiolta rahaa tähän hankkeeseen, vai meneekö euroopan kriisivaltiot tärkeysjärjestyksessä edelle.
http://yle.fi/uutiset/uusi_lastensairaala_kaipaa_ulkopuolista_rahaa/6400930
http://yle.fi/uutiset/uusi_lastensairaala_kaipaa_ulkopuolista_rahaa/6400930
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kun on valittava lastensairaalan ja somalien välillä, somalit menevät tärkeysjärjestyksessä ohi. Heidät on elätettävä.
Löytyikö reumasairaalalle rahoja? Ei, mutta Kreikalle kyllä järjestyi pikkuvippi.
Suomi ei ole vipannut Kreikalle mitään, vaan antanut. Merkelkin sanoi tänään, että Kreikan velat tulisi antaa anteeksi ja sillä nyt ei ole hirveästi merkitystä, kun kaikki päättäjt tietävät varsin hyvin, että velkasaneeraus on väistämätön tosiasia, kun rahan saanti ekp:stä lakkaa.
Hallituksen huolenaiheita on, milloin Mellunmäkeen saadaan moskeija ja tällaiset hankkeet valtio rahoittaa kokonaisuudessaan suoralta kädeltä. Auta armias, kun Halla-aho erehtyi kritisoimaan, kun hanke rahoitetaan verovaroista.