Hei te viisaammat musiikin harrastajat! Mulla lojuu nurkassa tollainen metallin värinen toimiva Sony Integrated stereo amplifier TA-FA5ES. Se on jonkinlainen stereokeskus tai miten tuo nyt suomennettaisiin... kysymykseni kuuluu onko sillä tänä päivänä mitään arvoa (ostettu joskus 1995). Heitänkö harakkaa sillä vai paljonko siitä kehtaa pyytää, jos sen myyn?
Sony TA-FA5ES
2
482
Vastaukset
- hififi
Vanhojen stereovahvistimien arvo on tainnut jonkun verran pudota tässä nykyisessä kotiteatterihuumassa, joten ei ehkä ihan mahdottomia rahoja siitä saa. Mutta kuitenkin kyseessä on googlettelun perusteella Sonyn ns. ES-sarjalainen laite, eli keskivertoa laadukkaampi kone, joten kyllä tuolla luulisi vielä myyntiarvoa olevan ja käyttöarvoa sitäkin enemmän.
Jos itse olisin ostamassa, niin kyllä muutaman kympin voisi hyväkuntoisesta ja toimivasta yksilöstä maksaa, mutta ei kuitenkaan kolminumeroista summaa. Viisaammat hifistit korjatkoon, jos arvio meni ihan metsään - ES-sarjassa on aika arvokkaitakin malleja halvempien seassa. - hifi1
itse maksaisin 100e riippuen kunnosta...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108