Miksi kaikki miehet pettävät

Onko niin vaikea tyytyä yhteen naiseen?
15295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Miehet ovat vielä apinan tasolla. Ja sitten väitetään että kaikki naiset on pettäviä huoria, koska miehet ovat itse sellaisia.

Äänestä

Vaikka moni pettää, niin silti eivät kaikki. Ei saa yleistää.

Äänestä

Minä en koskaan petä naista jota rakastan. Tämä on fakta. En koskaan pystyisi tekemään niin.

Jos ei oikeasti rakasta.. hmm.. tilanne on tietysti toinen.

Äänestä
  • Ei uskollisuus saa riippua tunteista.

    Äänestä

  • 20 + 10 kirjoitti:

    Ei uskollisuus saa riippua tunteista.

    siis mitä???? uskollisuus ei saa riippua tunteista? jos oot vuosikausia yrittäny korjata parisuhdetta ja ajatella asiaa järjellisesti... kyllä järki jossain vaiheessa pimahtaa, tunteet saa vallan ja pettää... sukupuolesta riippumatta?

    Äänestä

  • pettäjäN kirjoitti:

    siis mitä???? uskollisuus ei saa riippua tunteista? jos oot vuosikausia yrittäny korjata parisuhdetta ja ajatella asiaa järjellisesti... kyllä järki jossain vaiheessa pimahtaa, tunteet saa vallan ja pettää... sukupuolesta riippumatta?

    Siinä tilanteessa pitäisi erota eikä pettää. Eron jälkeen voi sitten lähteä paneskelemaan muita.

    Äänestä

  • killigmeh kirjoitti:

    Siinä tilanteessa pitäisi erota eikä pettää. Eron jälkeen voi sitten lähteä paneskelemaan muita.

    Kävin kyllä kyläilemässä jo siinä vaiheessa kun asiat olivat siinä mallissa että tiedettiin eron olevan ainoa vaihtoehto, vaikka sitä ei oltu virallisesti kuulutettukaan. Ymmärtäisit itsekin jos asuisit riittävän kauan ihmisen kanssa joka ei vaan välitä. Suhde oli siis jo ihan eri teillä ja odotti eroa joten mitä väliä kun siitä ei kukaan olisi kuitenkaan välittänyt, ei sitä voi edes lukea pettämiseksi.

    Äänestä

Enpä ole koskaan pettänyt, enkä tule pettämään. Korkeintaan silloin tällöin saatan fantasioida joitain muita naisia, mutta vaikka mahdollisuuksia heidän suhteen olisi, en laita tikkua ristiin näiden mahdollisuuksien toteuttamiseksi.

Miksen? En halua loukata omaa naistani, enkä muita naisia turhilla unelmilla, koska loppupeleissä en halua rakastaa muita naisia.

En kertakaikkiaan ymmärrä näitä seksihedonisteja, joita aika moni mies tuntuu olevan "sopivan tilaisuuden tullen". En hyväksy uskottomuutta, ehkä sen vuoksi, että olen mm. todistanut vierestä siskoni ja äitini sielunelämää, kun miehet ovat heitä kaltoin kohdelleet. On ollut pettämistä, väkivaltaa ja henkistä väkivaltaa.

Ainut mitä näistä miehistä voi sanoa on se, että he ovat henkisesti sairaita ja tarvitsisivat ammattiapua, mutta sattumoisen näistä ihmisistä on vähäisinkin nöyryys kitketty juuriaan myöten irti. Heiltä ei löydy minkäänlaista halua kurkata peiliin pintaa syvemmälle. Pohjimmiltaan vihaisia ihmisiä. Maailmassa ei ole heille muuta tarkoitusta kuin kylvää muille huolta ja surua, kun eivät muuta osaa.

Heille on mielestäni syytä olla katkera.

Äänestä

Minä olen mies ja en koskaan ole pettänyt, enkä kosaan tule pettämään.

Mutta minua kiinnostaa suuresti, miksi suurin osa naisista on kaltaisiasi k*sipäitä, jotka eivät ymmärrä miesten yksilöllisyyttä?

Äänestä

Olen 31v mies enkä koskaan ole pettänyt enkä petä. Tahdon olla rakkaalleni se ainoa oikea niin ylä kuin alamäessäkin. Pettämään en edes pystyisi sillä se sotii niin paljon omia tunteitani vastaan. Mua on petetty pariinkin kertaan suhteessa mutta en silti tuomitse naisia siitä. Arvet se on jättänyt ja lievän epäluulon ja ajatukseni välillä soti niin että kaikki naiset pettävät ja yhden suhteen näin olen menettänytkin. Meinaan sillä etten uskonut naisen rakkauteen minuun.
Pitäisi oppia nauttimaan siitä mikä on nyt eikä etukäteen murehdi mahdollisia tulevaisuuden haamuja sillä niitä ei välttämättä edes tule. Teen työtä tuon eteen sillä kovin rangaistukseni oli rakkaan menettäminen turhiin epäluuloihini perustuen.
Kaikki miehet ja naiset ei petä!!

Äänestä

helppo vastaus tuohono olen 33v mies ja EI OLE VAIKEA TYYTYÄ YHTEEN NAISEEN mutta tuntuu että naisilla se on vaikeata pystyä pysymään yhden mihen kanssa jos riitaa tulee niin sioin nainen juoksee kostoksi panemaan entistänsä ja sitten pääsee syytelemään omaasta pahasta olostansa miestänsä ETTÄ VARMASTI SULÄ ON SUHDE vähäntäänkin naapuriin jos ei nyt muihin millon kehenkin kun OMA ITSE TUNTO EI OLE KOHILAAN NI SILOIN helppo muita rupee SYYLLISTÄÄ

Äänestä

Miksi naiset luulevat että kaikki miehet pettävät?

Onko niin vaikea olla yleistämättä?

Äänestä

Te miehet nyt ootte vaan sellasia.Kuolaatte timmien akkojen perään ja katsotte netistä muita naisia ja yritätte epätoivoisesti peitellä sitä. Sanompa nyt vaan että naiset joilla on huono itsetunto jo valmiiksi ja jos mies käyttäytyy noin edellä mainitsemani tavoin,polkee se naisen itsetuntoa vieläkin alemmas.
Vaikka ette pystyisikään pettää,nainen kokee jo tuon ahdistavaksi.

että ooppa siinä sitte!

kaikki miehet katsoo toisia naisia "sillä silmällä" vaikka kuinka sitä oltaisiin rakastuneita siihen omaan pullantuoksuiseen vaimokkeeseen.

nainen jolla jo valmiiksi on itsetunto-ongelmia ajattelee; Never good enough

Äänestä
  • Hahhah kyllä osaa olla taas typerä threadi. NAISET ovat aina itse niitä, joille ei yksi riitä !
    Painukaa jo naiset helvetiin niiden luulojenne kanssa.

    Äänestä

  • Totta kai kuolataan, mutta miten se uskollisuuteen liittyy?

    Jos sinä ahdistut miehen normaalista sielunelämästä, miehet eivät tosiaankaan ole sinua varten.

    Sinun itsetunto-ongelmasi ovat sinun puutteitasi. Ei ole reilua hyökätä miehen seksuaalisuutta vastaan, jotta sinä saisit jotain helpotusta olollesi.

    Normaalin heteroseksuaalisen miehen seksuaalivietti suuntautuu koko naissukupuoleen. Se periytyy miljoonien vuosien takaa, eikä sitä voi poistaa ilman kastraatiota. Mies voi kuitenkin rakastaa täydestä sydämestään, voi panostaa täysillä esimerkiksi isyyteen ja voi olla teoissaan uskollinen -- ja rajoittaa viettinsä haaveiden ("kuolaamisen") tasolle.

    Sinunkin itsetunto-ongelmasi on itse asiassa yleinen naisvietti. Nainen yrittää alitajuisesti sitoa miehen itseensä, jotta miehen resurssit eivät jakautuisi useamman pesueen kesken. Sukupuoliin on toisin sanoen sisäänrakennettu valtataistelu, joka voi estää pariskunnan onnen -- mennään joko naisen tai miehen ehdoilla, ja toinen jää murehtimaan kohtaloaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


on. kirjoitti:

Onko niin vaikea tyytyä yhteen naiseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu