Punainen silmä

punasilmä

Eilen aamulla huomasin toisen silmäni olevan punainen ja tänään samanlainen.
Mistäköhän johtuu, kun en ole sitä mihinkään satuttanut, eikä siinä ole mitään kipua?
Googlasin, mutta enpä varmaa vastausta löytänyt. Lääkäriin menoa jo mietin.

5

99

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Olin päikkäreillä eli päivätorkuilla. Heräsin rankalta kuullostavan äijän karjaisuun "kreoli". Huoneessahan ei tietenkään ollut ketään, tuo oli unitapahtumaan kuuluva.
      Sana jäi mieleen. Piti oikein googlettaa. Kreoli on kieli.

      Päivähän oli pimeä ja surkea. Ajotiet pöpperöisiä. Ihmiset olivat mielestäni apean oloisia paitsi lapset ja koululaiset. Heissä näytti olevan virtaa.

    • .......///

      siinä on pintaverisuonia katkenu, yleensä paranee itsestään, mutta jos pitkittyy kannattaa mennä lääkäriin,,

    • pitääkö paikkansa ?

      " punaset silmä ja naurava suu "

    • Atolfia

      Olen huomannut, että jos väsyneenä tätä tietokonetta tuijottelen, niin aamulla on silmät ja silmäluomet punaisena. Tämä ilmeisesti rasittaa jonkin verran silmiä. Vielä sekin on lisänä rasittamassa, että yleensä luen vielä sängyssä, vaikka tunnen, että silmiä kirvelee väsymys.

      Punaset silmät eivät juuri naurata, eivätpä itketäkään. Kannattaa kuitenkin tää elämä elää hymyillen aina, vaikka silmät punaiset on.

    • Normaalia

      Silloinen presidentti Tarja Halonen sai toispuolisen punavärin silmämunaansa. Hän sitten rohkeasti toteutti velvollisuutensa punasilmäisenä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?

      Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin
      Maailman menoa
      269
      9812
    2. IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!

      "IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its
      Maailman menoa
      315
      7006
    3. Verinen koira

      Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?
      Imatra
      80
      1810
    4. Mira Luoti, Vain Elämää

      kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?
      Maailman menoa
      6
      1461
    5. Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa

      Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.
      Maailman menoa
      106
      1424
    6. Faktat kehiin!

      kauanko aiot odottaa kaivattuasi? ja miks?
      Ikävä
      109
      1171
    7. Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?

      Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut
      Kotimaiset julkkisjuorut
      75
      1109
    8. Mopokeulija

      Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin
      Haapavesi
      42
      907
    9. Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !

      Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus
      Ähtäri
      24
      780
    10. MUISTATTEKO SEN?

      Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk
      Joukkoliikenne
      312
      752
    Aihe