Miten otsatukan saa pysymään aisoissa tuulessa, ilman että liisteröi ja lakkaa sen täysin kovaksi koppuraksi? Leikkautin juuri otsatukan ja nyt on hieman ongelmia, kun tukka pöllyää edessä koko ajan ja tuntuu, että muiden otsatukat pysyvät tiiviisti alhaalla..
Otsatukka
5
1059
Vastaukset
- Malla
Mulla tasanen otsatukka eikä pysy muuten kuosissa kuin lakalla. ei sitä kovaksi korpuksi tarvitse lakata, saa sen luonnollisemmaksikin kun harjoittelee.
- Tellervo
Minulla on ollut lapsesta asti otsatukka, ja aina se on tuulessa levällään ja sekaisin. Minä kun en viitsi myrkyillä sitä tahmentaa, annan vaan mennä sekaisin ja kampailen sitten kun pääsen myllerryksestä sisätiloihin.
Kyllähän se joskus pännii kun tuntuu että kaikki muut ovat niin tiptop, mutta en luota niihin aineisiin. Saas nähdä että onko niillä "kaikilla muilla" vanhana ollenkaan hiuksia päässään...- jen
Se on geeneissä jos hiukset lähtee vanhempana. Kampaamon muotoilutuotteissa on aina lämpösuoja joka suojaa hiuksia fööniltä ja raudoilta ja auringolta. Voi olla kuules että niillä muilla ne hiukset pysyvät kauniimpana pitempään. Otsatukka on nätti ihan luonnollisen hulmuavana jos on koppura, näyttää ihan hatulta ;)
- Saija
Itse pistän vahalla, kun lakasta tulee niin tehdyn näköinen.
- shade
minä laitan muotovaahtoa, vahaa ja lakkaa, siis silleen sopivasti, ettei näytä tosiaan liisteröidyltä. suoristajaa käytän myös, mutta eihän se koko päivää tosiaan kestä. yleensä föönaan sen "pörrösen" näköseks ettei se tuulen pörrötyskään sitten haitaks ole. on siis kerroksittain leikattu otsis, ei ehkä toimi tasapaksussa ja -suorassa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 722766
- 632674
- 681792
- 241627
- 201560
Tykkään susta
Elämäni loppuun asti. Olet niin suuresti siihen vaikuttanut. Tykkäsit tai et siitä91490- 151402
- 481257
- 381233
Onko meillä
Molemmilla nyt hyvät fiilikset😢ei ainakaan mulla mutta eteenpäin on mentävä😏ikävä on, kait se helpottaa ajan myötä. Ko91219