Paino 68 kiloa. Penkistä 225 kiloa. Syväkyykystä 285 kiloa. Maasta 280. Kilpailuvietti 0. Eväät tekniikka ja ruisleipä 60% margariinilla. Kevyt kiinnostus aineisiin,mut tartteeks? Niskantakaapunnerruksesta tunnen pientä ylpeyttä,vaikka poikkeaakin perusliikkeistä 10 x 150 kiloa.
miten pääsee isojen poikien kerhoo?
6
270
Vastaukset
- Per Jänssen
Kyllä kannattais jo aineita harkita että saisit kunnon tuloksia. 68kg painavaksi noi tulokset on aika heikkoja. Voisit myös kokeilla laihduttaa itsesi 56kg sarjaan, jolloin tulokset olisivat jo ok-tasoa!
- Jaska.
niinpä niin joo hoh hoi jak kaa..
naurettava laji tämä voimannosto.
pienet ukot tekee h*lvetinmoisen kaaren selällä p*rse penkissä kiinni hyvä ettei läpi mene ja sitten h*lvetin leveällä otteella 200 kiloa h*lvetinmoisella penkkipaidalla pukataan pikkiriikkisen että saadaan tankoa 2cm matka liikutettua.
kylläpä on vahvoja ukkoja!
nykyään on kaikki roinaa vastaan. Pienet ukot ja siimahännät alkaa isottelemaan matematiikalla kun painavat itse 100 kiloa vähemmän ja nostavat vähemmän niin silti pitää uhota että "suhde vaikuttaa" blaa blaa blaa.
Pitäisikö teidät ottaa vakavastikin?
Painoin itse n. 140 kilon kieppeillä nostaessani penkistä sen pari markkaa ja mitään penkkipaitoja en tarvinnut, en myöskään liikahdellut penkillä ja suoritus oli puhdas, eikä mikään apina-asento mitä näillä VM ukoilla yleensä on.
Enkä sitä rautaa mahalla pukannut vaan laskin sen tangon rinnalle ja siitä ylös suorille käsille. En myöskään hätiköinyt vaan nosto oli rauhallinen.
Myöntäkää nyt vaan juniorit että teitä v*tuttaa kun isommat on vahvoja oikeasti.- jaska.
Ja jokainen bolsevikki täälläkin ulisee aina kevyempänä miehenä olevansa vahvempi vaikka tosiasiassa ilman sitä penkkipaitaa tehdään sama liike p*rse ilmassa hirveellä pompulla ja rautaakin tangossa 40 kiloa vähemmän.
Eipä sitä ennen internettiä nämä kevyemmät kovin vahvoja oikeasti olleet, he heh heh he.
Kirjoittamisella saa kyllä voimaa!
Jaska heiii....Kyllähän tuolla 140 kilon painolla olisi enemmän "pitänyt" nousta.....exäni tuolla samalla painolla aikoinaan penkkasi 260 kiloo.....siihen aikaan ei ollut internettiä aamuin ei öisin jumppailu areenana.
Hyvää tätä kuluvaa vuotta ja jumppailu iloa sinulle.....vierivä kivi ei sammaloidu.....- hyvä jaska
älä viitti nyt, kyllähän jaska on paljon vahvempi kun sun ex mies... oot vaan kateellinen jaskalle, kun sillä on oma talo.
olen jaskan idolli, ja haluaisin puristella jaskan finnejä!!!! Mut` vanhain mummoin kerhoon (1 mummo tässä kerhossa) pääsee...niinkuin minäkin....esim. näin: Nyt olen lähdös aamulenkille Giles`in lähi kylään jonne on matkaa n.6 kilometriä ja puolet on ylämäkeä. Meno suuntaan köpöttelin lujemmin ja alas tullessa katsastelen maisemiakin rauhassa.....ja sen jälkeen ehkä rannalle pötkölleen vähäksi aikaa......
Hyviä jumppailu tuokioita kaikille näin Loppiaisena!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t947673- 374057
- 483620
- 2433094
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402722Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna212584- 462583
Häiriköinti
Sinä joka rälläsit viime yönä aamuun klo. 00 :04 koulun pihassa ja pitkin kyliä. Rekkari ylhäällä. Terv. Kerrostalon as362527- 1372520
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292459