180cm nainen

Olen 19v 180cm pitkä nainen. Minulla on lihaksikas mutta siro vartalo, en ole mikään luukasa vaikka painankin 65kg. Kuka huolisi? ;D olen yllätyksekseni huomannut että aika moni itseäni lyhyempikin mies kiinnostuu. Ja asiallisia kommentteja kiitos, kateellisten tai katkerien ei tarvitse tulla haukkumaan
7158
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

vaikee sanoo.. laita kuva

Äänestä

Nicole Kidman on 179cm ja hyvalta nayttaa.

Äänestä

Ihan oikeasti aika monikin. Minäkin, jos olisin hieman nuorempi. Tai eihän se pieni (neljänkymmenen vuoden) ikäero mitään haittaa.

Itse asiassa kyse on paljon muustakin kuin vain pituudestasi. Pituus sinänsä ei ole este olla kiinnostunut, mutta varsinainen todellinen kiinnostus riippuu ihan muista tekijöistä. Koulutus, tämän hetkinen tekeminen (opiskelu, työ), harrastukset jne. voivat jo antaa pieniä viitteitä siitä, olisiko mahdollista olla oikeasti kiinnostunut. Mutta luonne, asenteet, mielenkiinnon kohteet ja se selittämätön kemia ratkaisevat lopullisesti asian.

Mutta kuten sanottu, ulkoiset puitteet ovat näin kuvattuna alustavaa kiinnostusta herättäviä.

Äänestä

Jaa, jos et vitsaile vaan olet oikeasti huolissasi, niin nou hätä.
Itse olen 188 senttiä ja urheilullinen. Olen seurustelut muutman naisen kanssa (olen 50 v). Ulkonäkö ei ole tärkein mutta yleensä kumppanit ovat olleet n. 180 cm ja hoikkia/urhelilullisia.

Misten puheista tiedän, että kaltaisiasi ihaillaan mutta miehilläkin voi olla pituuskomplekseja. Yleensä siihen toiseen suuntaan.

Äänestä

......nou hätä... jos ylä-pää toimii suht normaalisti

Äänestä

Kiitos kaikille vastauksista! :) on tosi kiva kuulla positiivisia kommentteja kun yleensä pitkänä kuulee vain niitä huonoja.. Täytyy koittaa etsiä joku semmoinen mies jolle kelpaan tälläisena kuin olen :)
-Aloittaja

Äänestä

Kyllähän kaikille on ottajansa,,niin pitkille naisille kuin lyhemmillkin..:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitkätypy3 kirjoitti:

Olen 19v 180cm pitkä nainen. Minulla on lihaksikas mutta siro vartalo, en ole mikään luukasa vaikka painankin 65kg. Kuka huolisi? ;D olen yllätyksekseni huomannut että aika moni itseäni lyhyempikin mies kiinnostuu. Ja asiallisia kommentteja kiitos, kateellisten tai katkerien ei tarvitse tulla haukkumaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu