Rehellisiä venäläisiä naisia?

Onko kellään tietoa, miten saisi kontakteja REHELLISIIN venäläisiin naisiin? Mulle tulee paljonkin yhteydenottoja nuorilta naisilta nimelta Natasha, Ludmila, Ekaterina, Elena yms.

Ikävä vaan, että tähän saakka poikkeuksetta ovat osoittautuneet huijareiksi. Eli siellä langan toisessa päässä on kuvankauniin naisen sijasta joku "karvainen Boris" tai "lihava Igor", tai ainakin joku jota kiinnostaa enemmän raha kuin ihmissuhteet.

"Olen pahassa taloudellisessa tilanteessa. Äitini on sairaalassa syöpähoidossa." "Voisitko lähettää 500 euroa Western Unionin kautta että saisin ostettua lentolipun täältä Kazanista / Ivanovosta / Novosibirskista Helsinkiin?"

Viesteistä näkee useimmiten myös, että minun viestejäni ei ole luettu lainkaan. On vaan copy-pastetettu jotain vakiokamaa. Hyvä jos vastaanottajan kohdalle on viitsitty vaihtaa nimeni.

Mutta pakko kai niihin todellisiinkin naisiin jotain kautta on saada kontakteja, koska aika moni suomalainenkin mies on sieltä kumppanin löytänyt?

2

189

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • onkopakkomääenainak

      Epäilemättä joku on löytänyt kumppanin, mutta minun mökkinaapurin muija otti avioeron ja painui rahoineen takaisin, mistä oli tullutkin.

    • Helppoa: muuta Venäjälle joksikin aikaa, tutustu ihan tavallisiin ihmisiin siellä, tuttavapiirin laajentuessa opit tuntemaan myös paikallisia naisia. Opiskele kieltä, ole realisti: ei venäläinenkään nainen kaksikymppisenä nai nelikymppistä miestä ellei halua vain hyötyä tästä.

      Suomessakin asuu paljon venäläisiä, miksi et tutustuisi heihin, jos venäläinen kulttuuri kiinnostaa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      271
      4687
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3040
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2857
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      29
      2841
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1801
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      60
      1429
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1292
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      215
      1180
    Aihe