Menin joku aika sitten kampaajalle mielessäni valmis hiusmalli, jonka halusin. ajattelin leikkauttaa "vinot otsahiukset" (eli sellaset, jotka menee tavallaan otsan poikki. Kyllä te tiedätte, sellaset on aika monella). kampaajan mukaan minulle ei kuitenkaan kannata sellaisia hiuksia leikata, koska minulla on niin pieni pää. Onko kellään pienipäisellä tämänkaltaisia otsahiuksia? Miten sopii vai sopiiko? luotin vain kampaajaani ja kiitin häntä suorasta mileipiteestä. Mutta aloin sitten pohtimaan asiaa, sillä kaikillahan oikeesti on sellaset hiukset. no nyt ainakin oon rohkeasti omanlainen;)
Otsatukkako?
Viola
2384
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä mullakin on otsatukka, vaikka oonkin pienipäinen. En sitten tiedä häiritseekö se joitakin, mutta sellaisen mä halusin ja sellaisen leikkautin!:)
Kampaajan mielipide on vain yhden ihmisen näkemys. Jos itsestäsi tuntuu että otsatukka olisi kiva, niin leikkauta ihmeessä! Jos ei näytä hyvältä niin pistä pinnillä sivuun, ja äkkiähän se kasvaa takaisin.