Totta vai tarua? Tarua siinä mielessä että ehkä Pohjois-Korea voisi olla vieläkin epäeroottisempi kuin Suomi.
Tällaiset ajatukset on tullut mieleen kun tuon tuostakin julkaistaan tietoa joissa toisaalta väitetään suomalaisten olevan tyytyväisiä elämäänsä. Mutta toisaalta monet muut mittarit osoittavat että varsin huomattava osa suomalaisista suorastaan vihaa maamme ahdasta, harmaata ja kaiken eroottisen ja kauniin eliminoimista pois. Jopa sana "eroottisuus" ymmärretään aivan väärin. Ensimmäisenä se mielletään johonkin suttuiseen Jallu-lehden tasoiseen törkyyn.
Väitän että varsin suuri osa suomalaisesta jokapäiväisestä tragediasta johtuu tästä meidän ankeasta astillisuuden ja esteettisyyden poissulkevasta ilmapiiristä.
Suomi - maailman epäeroottisin maa?
Liinukka
1
285
Vastaukset
- Una Donna
Sulla on pointti. Aistillisuus ja esteettisyyden puute ovat asioita, jotka vaivaavat yhteiskuntaamme. Keskitytään suorasukaisesti asioihin: koulutukseen, uraputkeen, työurien pidentämiseen, poliisivaltiotyyliin , mennään samassa putkessa kaikki, istutaan ruuhkabussissa totisina ja vihaisina, kukaan ei puhu toisilleen. kehdosta hautaan. ihme junttikanssaa täällä on. Ymmärrän sua niin hyvin.
Tragediat voivat osin johtuakin tästä kommunikaation puutteesta ja esteettisyyden, jokapäiväisten pienten tekojen puutteesta.
Hyvää vuotta 2013 Sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401570
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093