En kyllä ymmärrä, miksei yhden yön suhteita saisi olla? Itse olen eronnut n. vuosi sitten pitkästä liitosta ja näin ollen tottunut säännölliseen seksiin. Alkaa kummasti masentaa jos ei ole pariin kuukauteen rakastellut. Sitten kun taas saa, hymy pyrkii väkisin huulille. Tietysti on riski saada huono pano, mutta yleensä kyllä asiansa hoitavat. Enkä mielestäni omaa ollenkaan löysää moraalia, kuka tahansa ei tosiaankaan kelpaa. Mielestäni seksi on yksi perustarpeista ja pakkohan se on jotenkin tyydyttää?
miksi ei?
7
1545
Vastaukset
- Ben
miksipä ei sitten. Toisella kierroksella olevilla naisilla ovat pisteet miesten silmissä jo laskeneet siinä määrin, että liikoja odotuksia enää ole.
- hymyhuuli
Saanen muistuttaa sinua, että eroon tarvitaan kaksi. Ei ero ole vain naisen vika. Myös mies on silloin toisella kierroksella, ja tuskin kenenkään mielestä sen huonompi kuin muutkaan? Ärsyttää todella tuollaiset mielipiteet. Luuletko, ettei eronneella ole jo muutenkin paha olla itsesyytöksineen? Onko pakko vielä masentaa lisää?
- sovinisti
hymyhuuli kirjoitti:
Saanen muistuttaa sinua, että eroon tarvitaan kaksi. Ei ero ole vain naisen vika. Myös mies on silloin toisella kierroksella, ja tuskin kenenkään mielestä sen huonompi kuin muutkaan? Ärsyttää todella tuollaiset mielipiteet. Luuletko, ettei eronneella ole jo muutenkin paha olla itsesyytöksineen? Onko pakko vielä masentaa lisää?
joka ei ymmärrä ihmisen elämästä yhtään mitään pelaa vaan edelleen ihmeellisellä pippelillään. hui se kasvaa, onko se iso, onko se isoin?
- Nainen toiselta kierrokselta
Mutta miksi miehet eivät hyväksy yhden yön juttuja. Minä haluan seksiä ja siihen riittää tuo yksi yö, muuta en halua. Mutta miesten kaaliin ei mene että "vain tämä yö". Pitäisi antaa puhelinnumerot, mennä syömään, kaljalle, edes kahville. Minä en kerta kaikkiaan halua tavata näitä yhden yön juttuja uudestaan ja se ei tunnu mallaavan miehille.
Miksi minulla naisena, ei saa yhtälailla kuin miehillä, olla yhden yön juttuja? - varattu 29v mies lahdesta
Seurustelen onnellisesti ja rakastan kumppaniani...mutta joskus on hetkiä jolloin haluaisin hairahtua yhden yön juttuun... joten halu kokeilla...
- Ei kannata
Yhden yön jutut voi jättää yksinäisille. Ei kannata pilata suhdettaan sellaisella. Keksi "roolileikkejä" miehesi kanssa. Kuvittele että on yhden yön juttu. Jännitystä seksiin. Kyllä vieraan kaipuu menee ohi.
- sipi
Samoilla linjoilla olen myös minä. Olen vasta eronnut ja en tunne minkäänlaista morkkista vaikka harrastankin yhden illan juttuja. En halua miestä elämääni mutta omaan normaalit tarpeet joten mitempä sitä muuten "sais" kuin hakemalla yhden illan jutun. Onhan siinä se tietty viehätyskin..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399179Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3737980Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625709William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542364Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62097Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821746Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201692Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921439Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4381370Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71327