Kyseisen, kuinka kauan kestää että tottuu isoihin korvarenkaisiin. Ostin n. 8 cm läpimittaiset ohuet renkaat. Olen muutaman päivän niitä käyttänyt ja edelleen on tosi mukava tunne korvanipukoissa ja rei'issä, kun renkaat heiluvat koko ajan ja tökkäävät kaulukseen. Toisiin reikiin laitoin isot pallokorvikset (läpimitta n. 1,2 cm). Ne estävät renkaiden liiallisen heilumisen. Olen aikaisemmin käyttänyt vain pieniä nappikorviksia parikymmentä vuotta sitten otettuani kahdet reiät kumpaankin korvaan. Nyt tuli nukuttua ensimmäinen yökin nämä renkaat korvissa. En malta ottaa niitä pois. kun renkaiden tuntu on niin kivaa. Taidanpa ostaa vielä jotkut painavat roikkuvat korviksetkin, jotta reikä oikein venyy ja korvannipukka heiluu kunnolla. Miten tällaisiin tottuu?
Isot korvarenkaat
Rengaskorva
1
628
Vastaukset
- _nanna
Itsekin tykkään isoista korviksista juuri tuosta samasta syystä. :) Pidä vaan ihmeessä niitä. Toki joskus on hyvä antaa reikien "levätä" jotta eivät veny liikaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1852680Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 73921
- 64921
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20810Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait239809Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708