VAATIMUS

Meille yhteiskunnasta SYRJÄYTETYILLE pitäisi suosiolla määrätä joko vahvoja bentsodiatsepiinejä tai opioideja. Ihminen on luonnostaan sosiaalinen eläin eikä eristys tee kenenkään psyykelle ja sitä kautta yhteiskunnalle hyvää. Harmi vain että lääkärijumala ei tätä tajua!
17116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Ei kukaan pakota jäämään sinne asuntoon yksistään.

Ja lässynlässy: "mulla on sosiaalista fobiaa...plaa plaa"

Äänestä
  • Ja vitut. En mä voi pakottaa ketään pitämään musta. Ja muiden syrjäytyneiden kanssa jutustelu ettemme aiheuttaisi pahennusta parempiosaisten keskuudessa ei sitten kelpaa!

    Äänestä

  • Lässynlässyn lää ja läpäti läpäti lää vaan sullekkin!

    Äänestä

  • 1+19 kirjoitti:

    Lässynlässyn lää ja läpäti läpäti lää vaan sullekkin!

    Siis tuolle

    Ei kukaan pakota jäämään sinne asuntoon yksistään.

    Ja lässynlässy: "mulla on sosiaalista fobiaa...plaa plaa"

    Äänestä

  • 1+19 kirjoitti:

    Lässynlässyn lää ja läpäti läpäti lää vaan sullekkin!

    Niin just :))) Kerran lekuri lässytti mulle norsunluutornistaan vastaavaa paskaa mutta pysyin tiukkana ja xanorit napsahti tilapäisratkaisuksi :)) Melko koukuttava lääkehän se on ja korvaavat napit eivät ihan aja asiaa. Seuraavan kerran kun pääsen lääkäri jumalan juttusille aion vaatia kunnon mömmöt ja auta armisa jos ei heru.......

    Äänestä

Niin ja kyllä jotkut kunnon napit oliskin paikallaan. Helpottais kummasti tätä elämisen tuskaa.

Äänestä
  • Lupaan mennä kokopäivätöihin jos saan tarpeeksi vahvat huu.. siis lääkkeet.

    Äänestä

  • Miten helvetissä ne HUOMATTAVASTI paremmassa asemassa olevat paskaläjät kehtaavat vähätellä SYRJÄYTETTYJEN ATM:ien ahdistusta???!!!

    Äänestä

Koska ne on itsekeskeisiä KUSIPÄITÄ!

Äänestä
  • Siis lekuraeista puhuin. Olet siinäkin tapauksessa oikeassa:

    Äänestä

Alkomahooli ei ihan aja samaa asiaa. Haluan lääkitä itseäni lääkkeillä eikä viinalla!

Äänestä

VAADIN vahvempia nappeja joululajaksi lääkärini! Nyt annat ämmä kynän sauhuta kun kirjoitat niitä! Kiitos jo etukäteen!

Äänestä

Xanoir on tie onneen. Muut huumeet/lääkkeet on lasten pillereitä siihen verrattuna.

Äänestä

Vai et pääse kämpästä ulos ilman xanoreita tai muita kivoja mömmöjä? Itse olen vuosia yrittänyt elää,viisastaa itseäni eri päihteillä ja määrät on kasvanut ja lopuksi meni pillerit viina ym suusta sisään sekaisin ja hommalle ei meinannut loppua tulla,kunnes viimesen putken jälkeen heräsin mariasta ja nyt katkon kautta olen 3kk ilman mitään kemiaa ollut ja pointti mulla on se että on tarve ollut löytää pillereille joku vastine ja mulle se on ollut vertaistuki,käyn juttelee juoppojen narkkareitten linnakundien kanssa kaikesta elämään kuuluvasta ja omista sekoiluista elämässäni ja itse saan jotain "tyydytystä" siitä ja ainakaan viel ei ole viina ym himoa tullut.(duunielämäs ollessani oli kai n5kk ns raitis fiksu ihminen ,mielestäni joka vkl jopa kävin tanssittamas tyttöjä ilman vinaa) no tämäkin katkes ryyppäämiseen.eli tunnepuolella on kriisiä ja kuka sitten mitäkin myöntää itselleen että miks jeppe juo....no itsestäni ei kyl ikinä tule kohtuukäyttäjää,se on 100 kertaa kokeiltu...uskon etjokaisella on oma polkunsa käveltävä elämässänssä ja kokeilkaa uusia juttuja jos vanha ei tunnu vievän eteenpäin elää positiivisesti,kyllä jokaiselle se oma juttu löytyy jos on uskallusta ja halua kokeilla,onks mitä hävittävää? t.Arska

Äänestä
  • Onpas perseestä nykyinen tilanteesi. Napit tänne mieluummin kiitos!

    Äänestä

Tai antaisivat edes barbituraatteja niin lähtisi monelta ATM:iltä henki vahingossa tai "vahingossa". Itsaritilastojenmn kaunistelustahan tässä SSRI-moskan syöttämisessä on kysymys

Äänestä

Toihan on jo pedofiliaa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mielisairas erakko kirjoitti:

Meille yhteiskunnasta SYRJÄYTETYILLE pitäisi suosiolla määrätä joko vahvoja bentsodiatsepiinejä tai opioideja. Ihminen on luonnostaan sosiaalinen eläin eikä eristys tee kenenkään psyykelle ja sitä kautta yhteiskunnalle hyvää. Harmi vain että lääkärijumala ei tätä tajua!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu