Trafissa on runsaasti suojatyöpaikkoja. Esimerkiksi sivulla http://www.trafi.fi/tietoa_trafista/organisaatio on organisaation kuvaus, mutta siellä ei ole mainittu niitä satoja ihmisiä jotka nostavat rahaa erilaisten nimikkeiden turvin. Kokouksissa juodaan kahvia ja istutaan videoneuvotteluissa. Tämmöisen toiminnan rahoitukseen käytetään autoilusta rosvottuja rahoja.
Jos haluaa Trafiin töihin, voi laittaa hakemuksen tätä kautta:
http://www.valtiolle.fi/valtiolle/fi/02_tutustu_tyonantajiin/Liikenteen_turvallisuusvirasto_Trafi/index.jsp
Jos haluaa Trafiin töihin, voi laittaa hakemuksen tätä kautta:
http://www.valtiolle.fi/valtiolle/fi/02_tutustu_tyonantajiin/Liikenteen_turvallisuusvirasto_Trafi/index.jsp
Vastaukset 1
Vanhimmat
Trafi tarjoaa myös paljon etuja henkilöstölle:
"Tarjoamme monipuolisia ja haasteellisia tehtäviä sekä mahdollisuuden jatkuvaan kehittymiseen. Trafin henkilöstöetuja ovat mm. liikunta- ja kulttuuriharrastusten tukeminen, puhelinetu, työsuhdematkalippu, lounasetu ja sairaan lapsen hoitopalvelu. Lisäksi meillä panostetaan henkilöstön osaamisen ylläpitämiseen ja kehittämiseen."
Jos valtion suojatyöpaikkaan pääsee töihin, kannattaa pyytää vähintään 4500 euron palkkaa ja vapaata autoetua. Toki kaikki muutkin kuviteltavissa edut kannattaa pyytää ja vaatia. Vielä kun liityt mukaan Vihreisiin tai Vasemmistoliittoon ja vilautat jäsenkorttia haastattelussa, on työpaikka taattu.