En omista tv:tä, en katsele netistä tv:tä, en kuuntele radiota enkä lue YLE:n uutisia netistä.
Miksi minä maksan teidän televisioveronne?
Kokoomus ja Vapaavuori ovat syyllisiä.
Miksi minä maksan teidän televisioveronne?
Kokoomus ja Vapaavuori ovat syyllisiä.
Vastaukset 27
Vanhimmat
Koska sinä, sukusi, ystäväsi jne. on äänestänyt sateenkaarihallituksemme valtaan.
Siksi maksat.
Niin ja aloittaja katsoo kaikkia muita kanavia. Ei se ole Yle- vero, se on TV-vero!!!
jotenkin vajaa, ei osaa valita edes oikeaa palstaa avaukselleen.
"Tv-maksu
Keskustele tv-maksusta."
http://keskustelu.suomi24.fi/debate/4256
Niinpä ja nyt ei sitten selityksissä unohdeta että YLE on yleishyödytön firma.
Ei minullakaan ole ollut televisiota 10:een vuoteen, joten ryöstövero on se mediamaksu.
ei sitä enää sanota mediamaksuksi. sitä sanotaan jo suoraan yleisradioveroksi, jota sen ei pitänyt missään tapauksessa olla.. sellaisena se on veropapereissakin.
miksi minun pitää maksaa sinun uimahallissa käynnit?
En käy uimassa.
Miksi minun pitää maksaa busseista, ratikoista ja metrosta?
En käytä kun ajan omalla autolla
Miksi minun pitää maksaa kirjastoista? En ole vuosiin käyttänyt?
Miksi minun pitää maksaa terveydenhoidosta ja ylläpitää terveysasemia?
Käytän yksityisiä enkä kunnallisia!
miksi MINÄ MINÄ JA MINÄ?!
Kaikki mainitsemasi ovat yleishyödyllisiä, toisin kuin YLE.
Niistä on paljon hyötyä koko yhteiskunnalle. Julkiset uimahallitkin ovat lähinnä kuntoutuskeskuksia joissa parannetaan ihmisten työkykyä ja terveyttä jne.
Parempituloisena et käytä julkisia terveydenhoidon ja sairaanhoidon palveluita, mutta sinulle ja tovereillesi ne rahaa tekevät.
Mistä maksan kun sateliitilautanen on suunnattu niin että Ylenkanavat ei näy vaan jotkut muut ja digiboksi toimii vain tähän sateliitin lähetyskeilaan. Selityksiä! kiinteitössä ei muita telkkareita.
Koska Suomen kansa sallii kokoomuksen määräävän asiat Suomessa.
Kokoomusta. http://www.youtube.com/watch?v=Up30xgNHcYU
No just noin. Mitäs äänestit väärin.
Uutiset voi lukea lehdistä. Mistä lehdet saavat uutistietonsa? Kirjeenvaihtajalta tietysti. Kun Afganistanissa soditaan ja suomalainen sotilas kuolee, kuivamustekynä rapisee paperilla, postimerkki nuollaan kiinni ja kirje kiikutetaan postilaatikkoon.
Viesti tulee Suomeen ja on lehden sivulla joskus. Ei siinä mitään tarpeetonta mediaviestintää rarvita. Meediot riittää, he ovat saaneet viestin päähänsä, ennenkuin Hesari kirjeen!
No, tuo on muutettu yleisradioveroksi, joka mielestäni tarkoittaa sitä, ettei sillä kerättyjä varoja lahjoiteta tv:n aiheuttamiin ohjelmakustannuksiin. Eli laittakaapa radiosta tulemaan kunnolla oikeaa ohjelmaa sitten kans! Ei musiikkia ja muuta täytettä!
Juu, ei ole televisiota, ja Yle Areenassa on vajavainen materiaalisaatavuus. Mielestäni YLE:n pitäisi alkaa lähettämään kaiken aikaan suoraa lähetystä kaikilta kanaviltansa Areenassa, eikä nykyisenlaisesti sieltä täältä yksi ohjelma, usein jotain epäkiinnostavaa.
kokoomuksen syy sdp lindeen .
kaikista jotka ovat olleet eduskunnassa ja jääneet pois elävät loisina eläkkeellä.
on vakaa tulo .
siinä ei ole ikärajoitusta .
ON SE KUMMA ETTÄ LAEN LAATIAT ON PAREMMASSA ASEMASSA KUIN MUUT !
ei sitten mikään yllä heitä koskemaan.
Sosialistit siihen on syyllisiä, miksi minun pitää maksa narkomaanin sairaalahoito?
Tai spurgun viinat?
Muuta ahvenanmaalle asumaan. Siellä ei tarvitse maksaa yleveroja
Ei sinne oteta kun en ole rantarosvohurri. Niin että se siitäkin kansalaisen vapaasta oikeudesta valita asuinpaikkansa. Samaa paskaa koko perustuslaki.
ei ole hurri, 1 tuttu muutti sinne eikä ole millään tavalla hurri ja ne on siellä ihan yhtä v.ttumaisia hurre.a kohtaan ku suomalaisia koska kuvittelevat olevansa parempia ku mantereella asuvat.
Siksi kun vasuri ministeri Kyllönen haluaa kyykyttää kansaa.
mahdollista, demokratiassa ei.
Siispä pyrkikäämme demokratiaan ja roudataan diktaattorit Siperiaan susia n**maan.
Ei aikaakaan, kun on vaalit taas. Ja kuinkas käykään taas, äänestetään ne samat paskahousupellet sinne takasin itseämme kiusaamaan, V I T U N tyhymät.
Yle vero on pakkovero. Yleltä ei juuri kukaan katso enää mitään. On netfilicit, HBO:t, HDfin, sonera/elisa jne jne. Oli kiire värkätä pakkovero, josta kaikkien on maksettava, vaikka et tv:tä katsoisi.
taksirahat otettava että apteekkiapulainen voi ajella sukulaisen taksilla veronmaksajille 2500 euron kuukausittaisia taksilaskuja eikä taksikuskin tartte myydä pimeetä viinaa.
Muistatteko vuosien takaa videon, missä kaapparit näyttivät netissä amerikkalaisen miehen teloituksen. He katkaisivat miehen kaulan ja roikuttivat sitä lopuksi ilmassa. Silloin netin sensuuri ei vielä toiminut.
Miksi minun pitää maksaa somalirikollisten lääkärikulut,lakimies
palkkiot,poliisitutkinnat,vankilaelämiset,en minä ole yhtäkään
Heistä tänne halunnut!!???
Enkä äänestänyt kurjaa hallitustanne!