Jonkin aikaa olen iPodin omistanut, sain sen siis isältäni, mutta koneellemme ei voi ladata iTunesia, koska se on äitini työkone, ja siihen tulee sellainen laatikko että pitäisi kirjautua jonain ylläpitäjänä tms.
Mutta miten muuten saisin iPodiini musiikkia kuin iTunesin kautta, ja onko mahdollista ladata suoraan iPodista musiikkia, ilman tietokonetta ?
iPodissani on kyllä iTunes mutta siellä kaikilla albumeilla ym. on hinta ?
Eli voinko suoraan iPodista ladata musiikkia siihen ?
Apua iPodin käytössä !
7
139
Vastaukset
- häh?
no jos et halua maksaa musiikkilatauksista, niin missä sinulla on ilmaista musiikkia?
äitisi työkoneelle ei tosiaan kannata itunesia tai muutakaan huuhaata asentaa, oli se mahdollista tai ei. itunes kun on paljon ongelmia aiheuttava ohjelma. - Kalakkuna
Omien levyjesi siirtoa varten pitää asentaa se itunes, ei onnistu mitenkään muuten.
- 1stMacFinn
Se iTunes iPodissa on kauppa, siksi siellä on albumeilla hinta. Siinä on myös Musiikki-sovellus, sinne kertyvät ne ostetut albumit ja tietokoneelta ladattu musiikki.
Ilman tietokoneen iTunesia et musiikkia saa luin ostamalla iTunes-kaupasta iPodissa. - HelpMePlease?
Okei, kiitos avusta !
Ja Kalakkuna, miten niin ongelmia aiheuttava ?- Kalakkuna
En minä sellaista ole sanonut, ei itunes itsellä mitään ongelmia ole aiheuttanut, pelaa ihan hyvin kyllä.
- HelpMePlease?
Kalakkuna kirjoitti:
En minä sellaista ole sanonut, ei itunes itsellä mitään ongelmia ole aiheuttanut, pelaa ihan hyvin kyllä.
Eikun anteeks kamalasti, sekoitin tuohon ylempään viestiin !
Sori ! :)
- noapple
Se on Ipadin yksi ominaisuus eli 100 prosenttinen sidos Itunesiin. "Normaali" padin voisi kytkeä koneeseen ja siirtää musiikit ilman apuohjelmia. Yksi hyvä syy erossa Ipadistä ja muista Applen tuotteista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!1102473- 842161
- 561697
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai601673- 1551580
Sanna Ukkolan kolumni: Rautarouva, joka unohti joukkonsa - Riikka Purran pitäisi katsoa peiliin
"Historialliset tappiot eivät synny vahingossa. Ne syntyvät, kun johtaja unohtaa, ketä hänen piti palvella, kirjoittaa I461476Oletko ymmärtänyt
Oletko ymmärtänyt jotain kaivatustasi lähiaikoina tai oletko muuttanut mielipidettäsi kaivatustasi?1531470- 1151214
Paraneeko ilmapiiri nyt?
Paraneeko kunnallispolitiikan ilmapiiri nyt kun persuilla meni vaalit päin pers3ttä ja änkyräpersut tipahtivat vilttiket271197Kepun hegemonia jatkumassa vankkana Puolangalla
Tuuliviirien vallankumous jäi pahasti piippuun!261186