aloittelija kysyy..

voi olla ehkä tyhmä kysymys, mutta nuotteja lukiessa (biisissä) mistä tietää mikä nuotti on milloinkin kyseessä, koska olen huomannut että samaa nuottia voi olla moniakin eri versioita. eli mistä tiedän mikä näistä on se oikea? en tiedä osasinko selittää mutta toivottavasti joku osaa auttaa..
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

http://fi.wikipedia.org/wiki/Nuotti

Yllä olevassa linkissä kokonuotti on H ja puolinuotista alaspäin kaikki on F.
ELi nuo kertoo että kuinka kauan niiden kuuluu soida.

En kyllä tiedä mitä haet tuolla kysymyksellä????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


htyi kirjoitti:

voi olla ehkä tyhmä kysymys, mutta nuotteja lukiessa (biisissä) mistä tietää mikä nuotti on milloinkin kyseessä, koska olen huomannut että samaa nuottia voi olla moniakin eri versioita. eli mistä tiedän mikä näistä on se oikea? en tiedä osasinko selittää mutta toivottavasti joku osaa auttaa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu