Kynsitipit

miia4

Hei,
Osaisikohan kukaan sanoa vaurioittaako kynsitipit omia kynsiä? Itselläni on vahvat kynnet, mutta ovat alkaneet lohkeilla, joten haluaisin kokeilla kysnsitippejä, mutta onko mahdollista, että omista kynsistäni tulee hauraammat? Ja onko ne helppo irroittaa?
Kiitos vastauksista jo etukäteen! :)

3

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • älyhoiäläjätä2

      vaurioittaa, tulee hauraammat, on helppo irroittaa, senkus kokeilet mutta kukaan ei sulle pelkkiä tippejä laita..

    • 4+15

      Tippien päälle kuuluu laittaa joko geeli tai akryyli. Eli, pelkillä tippienlaitolla ei pitkälle pötkitä :)

    • no tip

      tippiä käytetään vain jos halutaan lisäpituutta. kaikki eivät edes käytä tippejä vaan muovaavat rakennemassasta jatkeen. muuhun tarkoitukseen tippiä ei ole syytä käyttää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5157
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4046
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2169
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1837
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1785
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1434
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      27
      1227
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1036
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe