Kuinka nopeaa alkaa janottamaan?

Miten te, joita vanha suola janottaa, kuinka kauan erosta jano alkoi? Olitko jättäjä vai jätetty? Miksi erositte? Kuinka pitkä suhde takana?
3358
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Erosin noin 6-7kk sitten, ja vieläkin janottaa, ja minä otin eron siitä.
Erosin, koska se nainen joi liikaa alkoholia ja jahtasi muita miehiä.
Me seurustelimme 1v

Äänestä

Ero tuli 2,5 vuotta sitten ja päätös oli yhteinen. Elämämme eivät sopineet yhteen ja olimme liian nuoria. Seurusteltiin noin 2 vuotta. Tyttö halusi olla vapaa ja niin kai minäkin Jäin silti kaipaamaan.

Äänestä

Yhdessä 12vuotta kaksi vuotta eronneena ja minä jätin kun juominen ja vieraat naiset tuli arkipäiväksi. Kaipaan sitä miestä johon rakastuin en sitä mikä hänestä tuli

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tutkailija kirjoitti:

Miten te, joita vanha suola janottaa, kuinka kauan erosta jano alkoi? Olitko jättäjä vai jätetty? Miksi erositte? Kuinka pitkä suhde takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu