MIKÄ AUTOLIIKE !

Ja ketkä myyjät, aavistus on, mutta onko kellään faktatietoa ?
http://www.hs.fi/kotimaa/Rahoitusyhtiön edustaja vapautui petossyytteestä autokaupoissa/a1305632286944
8453
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei ole, mutta kiinnostavaa. Luulenpa tietäväni kuka hän on.

Äänestä

Kyllä autoliikkeisiin voi luottaa........JA PAS.....KAN marjat !!!

Äänestä

Eikös se ole se, se, Testamenttiauto Oy, perustettu tossa 2000 vuotta takaperin, toimitusjohtajana kaikkien automyyjien Mestari.

Toinen mahdollinen vaihtoehto on tuo Uustestamettiauto Oy, saattaa olla myös Ky tai jonkinlainen osuuskunta.

Kummatkin kuitenkin pohjoissuomalaisia mestarin siunaavia kauppapaikkoja, missä rehti iankaikkisuuteen suuntaava kauppa on totta, nyt ja aina.

Äänestä

HAhahah ai huijarit saa rahaa tuosta lafkasta mutta
kunnon auton ostaja ei saa, on meinaan kokemusta.
Tuolta ei saanut autorahoitusta ilmeisesti millekkään summalle
vaikka kysyin erikseen että tarjotkaa nyt jotain että ei turhaan
niitten mainoksen perässä ole kuluttanut aikaansa.

Pankista sain lainaa ja olisin saanut kaikista pankeista mistä kysyin
että luottotiedot oli kunnossa.

Äänestä

Helsingin hovioikeus ja Vantaan käräjäoikeus.
Tarkoittaako tämä sitä, että kyseessä on tekijät, jotka ovat tuolta päin kotoisin?

Kohta se paljastuu, ja sitten on taas yksi pulju kiinni.

Äänestä

Taitaa tuo pulju olla ollut kiinni jo jonkin aikaa. Taitaa löytyä muitakin "rikkeitä".

Äänestä

MInusta tuntuu, että joku toinenkin harrastaa tätä!
Ensiksi ostat auton heiltä ja maksat loppuvelan. He toimivat bulvaanina tässä välissä, saaden hieman rahaa..

Joo joo, nyt minä tajusin.........

Äänestä

No, joko tuomitut ovat löytyneet?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


mooses kirjoitti:

Ja ketkä myyjät, aavistus on, mutta onko kellään faktatietoa ?
http://www.hs.fi/kotimaa/Rahoitusyhtiön edustaja vapautui petossyytteestä autokaupoissa/a1305632286944

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu