petin miestäni exäni kanssa

Eli n.10kk sitten petin avomiestäni exäni kanssa. Sanoin exälleni vielä etten oikeasti rakasta miestäni. Olen tyhmä. Miten voin ikinä elää tämän asian kanssa? Rakastan miestäni koko sydämestäni halusin vain 'kostaa' exälleni.. Kosto taisi osua omaan nilkkaan.. Olen pettänyt myös exääni. Miten pääsen yli siitä että petin nykyistä miestäni? Rakastan häntä enemmän kuin mitään ja tiedän että hänkin rakastaa minua vaikka en sitä ansaitse
52177
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Heh, tästä tulee mieleen eräs tapaus oman exäni kanssa, tosin siinä se mun exä petti silloista nyxäänsä mun kans...

Miksikä tää on jotenki hilpeää? No yksinkertaisesti siksi, että tuo exä sattuu olemaan näitä todellisen elämän Isääbelloja, eli luonnevikaisia ja sain sen oikeasti kuvittelemaan, että HÄN ITSE VOKOTTELI MUT SÄNKYYNSÄ, hehhehehehheheheeeeee.... olin siis siihen mennessä päässyt kärryille siitä, mikä tuo ex on ja miten homma toimii, pikkusen johdatteluja ja PAM, homma meni paremmin kuin luulinkaan :D :D :D Exä "luuli vokottelevansa" mut sänkyyn, tietysti vielä ilman ehkäisyä, sitten kun hommat oli ohi ja exä makas taju kankaalla, meikä paini baariin vielä jatkamaan iltaa - luojankiitos se ei edelleenkään tiedä sitä :D :D :D

PARASTA tässä on kuitenkin se, että exä esitti omaan "isabellatyyliinsä" aamulla sitten "Tuo eilinen oli kyllä erehdys" jne liibalaabaa... ja meikä kuittas vaan "Ihan sama mulle" -olankohautuksella...... ZUUSUS SEN NAAMA OLI NÄKEMISEN ARVOINEN tuossa tilanteessa ja arvata saattaa, että jätkä katos aika vi*un vikkelää niistä maisemista ;D

Itse en siis pettänyt ketään, mut TIESIN exän pettävän silloista nyxäänsä!

Luonnevikaisten kyykyttäminen on oikeasti NAUTINTO nyt kun tietää miten homma toimii ;D ;D ;D

Äänestä

Ap, sori vaan. Olet tapapettäjä. On hyviä ihmisiä, on luusereita ja kusipäitä. Oliko huono lapsuus? Terapia, uskonto tai itseopiskelu voisi auttaa, mutta luuserikusipäät ovat yksinkertaisia,siis tyhmiä, kuten itsestäsi sanot, he eivät omaa riittävästi älyä auttaakseen itse itseään. Heikot eivät uskalla tehdä kovia ratkaisuja, he valitsevat sen, josta pääsevät itse helpoimmalla. Tulet siis valehtelemaan puolisollesi ja lakaisemaan tämän pettämisesi maton alle ja siirrät katumuksen pois tietoisesta ajattelusta omaan alitajuntaasi.

Et pääse yli pitkään aikaan, mutta tulet kyllä pettämään uudestaan. Pikkuhiljaa, vuosien varrella, katumus ja syyllisyytesi pettämisistäsi häviää. Lopulta, vuosien kuluttua, ajattelet, että pettäminen on ihan ok, yksilöoikeutesi.

Äänestä

Miten se kostaa exälle että annat seksiä ja sanot ettet rakasta miestäsi, vaikka rakastat. Sitä jään miettimään.
Sun pitää päästä vaan yli, eikä miettiä. Mutta ehkä sun pitäisi ajatella exän tunteita ettet tee tuollaisia ihmetemppuja. Koska ajattelet hänen tunteitaan? Kiitos. Tunnut välittävän vain omista ja nykyisen miehen tunteista, ja viisveisaat mitä exälle aiheutui. Ehkä on aika lopettaa ruikuttaminen ja jatkaa elämää.

Äänestä

Jälkipyykki on sinun pestävä kokonaan itse .
Mahdollisuuksia on muitakin kuin itsensä listiminen Se kyllä helpottaisi huomattavasti,
mutta saisit jättää hyvästit tuleville ihanille seksikokemuksillekin.
Ei maailman ensimmäinen synti maata ex kanssa.Johan tuosta on tullut monelle
tapa ,vaikka ovatkin uudessa suhteessa.(ovat tutkineetkin ex parien harrastavan
seksiä vanhasta muistista ,vaikka uudet kumppanitkin )
Tiedät kyllä itse omassa tunnossa tekemäsi vääryydet .
Halutessas voti tuottaa rakastetullesi pettymyksen paljastamalla salaisuutesi.
Voitte hyvässä lykyssä saada eron aikaiseksi .
Jaa, kovin olet saattanut itsesi liriin .Kömmi sieltä vain pois ja jatka normaalisti
elämääsi .Voit tehdä kuten itse haluat ,teet sitä jo muutenkin ,)
Ps seuraavan kerran, jos tulee tarvetta Exäillä kysyt ohimennessäs lupa rakkaimmaltas.

Äänestä

Tunneasioissa joutuu aina käymään ne verisimmät sodatkin itsensä ja omantuntonsa kanssa. Se on hinta siitä, ettei elä niin kuin sanoo haluavansa elää.

Toista ihmistä aidosti ja kokonaisvaltaisesti rakastaessa ja kunnioittaessa ei tule mieleenkään exät ja niiden touhut, saatikka kostaminen jollekulle menneisyyden ihmiselle seksin muodossa. Sen nyt luulisi olevan aivan päivänselvää itse kullekin.

Seksiakti on huono kosto, se ei yksinkertaisesti vaan toimi. Sen sinä nyt ainakin tiedät ja toivottavasti osaat myös jo sisäistää, jotta et junnaa enää samoja, vanhoja, kuluneita latuja itsepetoksen labyrintissa.
Sinä petät myös itseäsi joka kerta kun petät ihmistä, jota sanot rakastavasi.

Sisäistä ymmärtämäsi asiat.
Siten siitä armottomasta syyllisyyden tunteesta pääsee eteenpäin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


kaduttaa.. kirjoitti:

Eli n.10kk sitten petin avomiestäni exäni kanssa. Sanoin exälleni vielä etten oikeasti rakasta miestäni. Olen tyhmä. Miten voin ikinä elää tämän asian kanssa? Rakastan miestäni koko sydämestäni halusin vain 'kostaa' exälleni.. Kosto taisi osua omaan nilkkaan.. Olen pettänyt myös exääni. Miten pääsen yli siitä että petin nykyistä miestäni? Rakastan häntä enemmän kuin mitään ja tiedän että hänkin rakastaa minua vaikka en sitä ansaitse

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu