ukko laitto exälle eilen uuden vuoden viestiä!!!!! Kuinka moni teistä teki saman? Asiasta keskusteltu, mutta järkevää vastausta en ole saanut....
minä vaiko ex?
kysyn vain
29834
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Ootko sä ihan tyhmä, miehes rakastaa eksäänsä. So simple. Mitä tommosia kyselemään. Luuletko että miehes kertoo sen syyksi hei?
Kyllä kait hyvää uutta vuotta voi toivottaa ihan kenelle vain. Itsekin toivottelen sinne ja tänne. Mitä lie tarkoitat tuolla, ettet saanut järkevää vastausta. Ei kai toivotukseen mitään erityistä syvällistä syytä tarvitse olla. Jollei muuta syytä huoleen, anna olla.
Samaa mieltä. Laitoin itsekin exälle toivotuksen eilen, ei mitään sen syvällisempää merkitystä. Vaikka ex onkin, en hänelle mitään pahaa toivo. Hän on kuitenkin ihminen, joka oli minulle joskus hyvin tärkeä ja nykyinen mieheni ymmärtää asian - kyllä hänkin omalle exälleen toivotti hyvää uutta vuotta.
Tuli mullekin viesti eksältä ja kertoi että rakastaa yhä. Sun ukkos?
Miks sä et laittanu omilles exille?
Mulla on pitkästä suhteesta exä, jonka kanssa erottu melkein 10 vuotta sitten. Kaveruus on tallessa ja mun mielestä on ihan normaalia toivotella hyvät joulut ja uudet vuodet puolin ja toisin.
Ei siitä kenenkään pitäisi saada mitään draamaa kehitettyä.
Totuushan on se, että me lukijat ei voida tietää, miksi se mies laittoi exälle viestin, tasan on kaksi vaihtoehtoa: laittoi sen muuten vaan, toivottaakseen hyvää uutta vuotta, kuten minäkin tein, ei mitään taka-ajatuksia, päin vastoin-takaisin en ottaisi, tai sitten hän tunsi kaipuuta menneisyyteen ja laittoi viestin, mutta mistä me se voitaisiin tietää, ei mistään :( vain sun mies tietää totuuden ja sinä päätät uskotko sitä vai et.
jos siinä olisi jotain salaista tunnepuolta tuskin olisi sitä avoimesti tehnyt
Tää on kyllä hyvä pointti myös, mutta toisaalta jos olisin kiinnostunut exästä enkä tietäisi mitä hän tuntee, niin en kyllä lähtisi mitään salaisi viestejä lähettämään ja ottamaan riskiä, että kaikki levii käsistä, nykyset ja entiset, eli julkinen viesti on helpompi tapa kokeilla jäätä, jos siis siltä tuntuu, mutta mene ja tiedä, toivottavasti AP:lla vain toivotteluista kyse, mikä on varmasti todennäköisempää
Minä olen exäni kanssa hyvissä väleissä. Mun nykyinen tyttöystävä tietää sen eikä ole pätkääkään mustasukkainen. En mä tapaile exää enkä käy missään kahvilla sen kaa mut jos kaupungilla tulee vastaan niin moikataan. En ikinä pettäisi vaikka on tilaisuuksia ollut. Minä en lähde siihen kelkkaan. Enkä minä sille mitään soittele edes. Mitään lapsia meilla ei ole niin ei oo silleen tarve olöla tekemisissä.
Minunkin vaimo laittoi tutulle miehelle viestiä uuden vuoden aattona. Harmittaa kun tiedän , että hän nai vaimoani työpaikalla. Viikonloppuna vaimoni lähti tansseihin
naiakaverinsa kanssa mutta menikin tämän ukon luo joka nai häntä töissäkin.
Hei napalanko! Kertoiko vaimosi tuon ? Hyvinhän tuo viesti meni perille, aikooko vaimosi viestitellä jatkossakin. Saitko sinäkin viestin, samalla tavalla ?
ja täällä ap kirjoittaja.
Viestin laittoi kun minä en ollut kotona, ei ollut tarkoitus että minä saan tietää. Tunteita exään ja minä tosiaan vaan muuten vaan :( en tiedä.
Laittoikohan minulle?
Meillä on ollut suhde jo vuoden. Ei ne tunteet vaan jääneetkään sinne vuosien taa, vaan roihahtivat uuteen liekkiin.
Minä laitoin joulukortin exälle, eikä siinä asiassa ollut mitään salattavaa
nyxän kanssa.
vittu ex pidetä yhteyttä se kertoo jo jos toinen on ex eli ei toiminut juttu kabut. jos se ex viestii laittelee sanon heivää nykyses =D
Kolme viikkoa sitten mieheni jätti minut. Kaikki alkoi, kun käyn UK viettää lomaa setäni kanssa, yritin ottaa yhteyttä häneen, mutta se ei tule läpi. Joten kun tulin takaisin UK huomasin hänet lady suudella hänen makuuhuoneessa, olin turhautunut ja se antaa minulle uneton yö. Kutsuin ystäväni kertoi hänelle mitä tapahtui ja hän ottaa minut loitsu ruokaa, joka auttoi häntä kauan sitten. Ja minä häneen yhteyttä ja en koskaan uskonut, että loitsu toimii niin helposti, koska en usko loitsua tai jotain nimeltään maaginen koska olen yhteyttä moniin oikeinkirjoituksen pyörät saada hänet takaisin kaikki ne on otettava rahani ilman tulosta. Olen iloinen voidessani kertoa, että mieheni on palannut ja sitoutunut minut rauhaan ja hän tekee mitä pyydän häntä tekemään rakkautta ja huolenpitoa. Kaikki kiitos [email protected] suuri taikuri, joka auttoi minua palauttamaan mieheni minulle. Olen Lina Peter.
rakastatko exääsi?
laitoin minäkin jouluna exälle viestiä. onnittelin jopa tämän syntymäpäivänä.
on tosi kamalaa!
sinä ootki tuollanen urpo pelle
lueppa viestisi pari kertaa uudelleen ja mieti uudestaan ;)
no riippuu siitä että kannattaako. Niinhän sinäkin jokaiseen asiaan vastailet..Riippuu sitä ja riippuu tätä..Kannattaa sitä ja kannattaa tätä..
kannattaisiko käydä optikolla jos noin heikosti näet lukea?
kannattasko sinun pitää turpas jo kiinni urpo??
Minä laitoin myös, nyxän kanssa on kaukosuhde eikä hän tullut tapaamaan minua uutena vuotena. En haaveile mitään exästäni, se on vaan kaveri eikä siitä sen kummempaa.
ja jos saan kysyä niin miksei tullut? oliko joku muu tärkeämpää ku sä?
Ei yks viesti tarkoita mitään välttämättä.
Mun exä laitoi mulle viestiä et sillä on ikävä mua. Mä laitoin takas et hyvää uutta vuotta , mulla eiole ikävä et mitäs otit sen alkoholistin. Exäni uus mies on paha juoppo ja exäni tiesi sen jo silloin kun jätti mut.
Mistä sinä tiedät kenelle hän viestiä laittaa?
Ei tulisi mieleenikään seurata mieheni tekstiviestiliikennettä eikä edes kiinnosta. Enkä minäkään kerro hänelle eikä hän kysykään kenen kanssa tekstailen, Ei kyllä ole ole mitään salattavaakaan. Exäni laittoi minulle toivotukset ja minä vastasin. Jos hän ei olisi laittanut niin minä olisin varmaan laittanut jossain välissä jos olisi mieleen tullut jouluja toivotella kenellekään.
Ajattelen.... kun tätäkin viestiketjua luean..että onko ihmiset aivan kummallisia... eihän menneisyyttä tarvitse unohtaa uuden ihmissuhteen vuoksi... toivottavasti otamme opiksi entiset virheet.Joten toivotetaan hyvät joulut ym juhlat kaikille kanssaeläjille.
Mustasukkaisuus tappaa rakkauden!!!!!!!!