Mistä suomikomppeja (midi) ?

Pitäisi ladata perus suomikomppeja (fox, valssi, tango jne) ja sitten vaikka jotain biisien taustakomppeja että saa itse vain soittaa.

Mutta mistä?

kn5000 on peli
11979
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aiheesta on ollut ainakin Suomi-kompit tekele ja Kotimaiset kompit. Nämä on toimineet ainakin kn3000:ssa. Ne ei ole midejä vaan muistaakseni cmp-tiedostoja. Teckhics-myyjiltä niitä löytyi.
Midejä löytyy joiltakin sivuilta, googlaa lassen midi ja jounin midi. joitain muitakin on. Jos haluat hyviä kannattaa ostaa http://www.musalabra.net/midifile.htm.

Midisoittimet kannattaa vaihtaa koneen soittimille ja tallentaa sekvensseritiedostona.

En tunne kn5000:sta mutta kn6000:en sai yhdelle korpulle ladattua reilusti yhden illan ohjelmiston, koska seqvensseri tekee pieniä tiedostoja, jos käytti valmiita erikseen ladattuja tai kojeen komppeja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wienerwalz sucks kirjoitti:

Pitäisi ladata perus suomikomppeja (fox, valssi, tango jne) ja sitten vaikka jotain biisien taustakomppeja että saa itse vain soittaa.

Mutta mistä?

kn5000 on peli

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu