olenko vain minä joka en tykkää kun treffisivustoilla jotkut

nainen86hesa

vaan heti lähettävät ihan ensimmäisellä viestillä rakkauden lupauksia ja muuta romanttista intiimiä sisältöä? Siis varmaan ehkä naisetkin tekevät samoin naisena minulla on kokemusta vain miesten viesteistä. Ja siis kun profiilissani ei ole edes omaa kuvaa nyt, oli ennen mutta sitten jotekin päätin poistaa sen lyhyeeksi ajaksi, jätin vaan kauniin itseottamani luontokuvan, ja hämmästyttää paljon kun jotkut miehet suomalaiset että ulkomaalaiset vaan lähettävät sellaisia kuten tahdon rakastaa sua tai olet niin kaunis (ei kuvaa!!!?) ja että ``haluan vakavaan suhteeseen kanssasi usko minua en ole kuten muut`´ ihan näin tarkasti yksi viesti, siis olenko väärässä kun en tykkää tästä ollenkaan, oma mielipiteeni on että omat sanat täytyy ottaa vakavasti jos lupaa jotain, näin vakavaa ja tärkeätä asiaa kuin Rakkautta ei saisi luvata noin vain puolitosissaan profiilille edes ilman omakuvaa, ja arvelluttaa miksi jotkut miehet kirjoittelevat rakkauden ja seksin lupauksia edes näkemättä kuvaa, no seksiviestejä ohitan rauhallisesti, mutta rakkauden lupauksia en tajua, kun he eivät tiedä varmasti että voivatko antaa sitä, niin miksi lupaavat, ja tuntuu pahalta kun ne ei tajua että rakkauden lupaaminen ei pitäisi olla näin kevyt asia

2

173

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Voi elämä...

      "ulkomaalaiset vaan lähettävät sellaisia kuten tahdon rakastaa sua tai olet niin kaunis (ei kuvaa!!!?) ja että ``haluan vakavaan suhteeseen kanssasi usko minua en ole kuten muut`´ ihan näin tarkasti yksi viesti, siis olenko väärässä kun en tykkää tästä ollenkaan, oma mielipiteeni on että omat sanat täytyy ottaa vakavasti jos lupaa jotain, näin vakavaa ja tärkeätä asiaa kuin Rakkautta ei saisi luvata noin vain puolitosissaan profiilille edes ilman omakuvaa, ja arvelluttaa"

      Voi tyttöparka, ne ovat kopioituja viestejä, joita lähetellään kaikille naisille joilla on ilmoitus, siksi niissä puhutaan kuvasta, vaikkei sinulla ole sellaista ollut. Eivät ne rakkaushöpinät ole sinulle henkilökohtaisesti osoitettu eikä niitä kannata noin vakavasti ottaa :D, painat vaan deleteä ja siirryt seuraavaan viestiin!

      Pelkkään ilmoitukseen ei voi rakastua, joten lakkaa kieriskelemästä tyhjissä kirjoitetuissa feikkiviestien sanoissa. Herää todellisuuteen.

    • Iilimadot

      Niin, nettiviestittely voi olla raadollista. Näiden viestien tarkoituksena on todennäköisesti huijata sinua siinä vaiheessa kun olet jo koukussa. Tulee jokin nyyhkytarina, tyyppi tarvitsee rahaa pahaan tilanteeseen ja sinä (lue: ne joille hän on lähettänyt saman viestin) olet se jonka pitäisi auttaa 'rakastettua'. Ohita nuo viestit, ei niihin kannata tuhlata aikaa!.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marja sulkee liikkeen

      Nyt lähtee kylän ainoa kello ja kultaliike ja kenkäkauppa
      Oulainen
      20
      5034
    2. Oulaisten vaalit ovat hyvä alku, mutta lisää toimenpiteitä tarvitaan.

      Oulaisten vaalit ovat hyvä alku. Puolueväristä riippumatta hallituksen rikollisuutta torjuvat toimenpiteet tehoavat ja r
      Oulainen
      2
      2212
    3. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      136
      1270
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      1200
    5. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      96
      1192
    6. Oletko loukannut

      Oletko loukannut tarkoituksella kaivattuasi?
      Ikävä
      93
      1074
    7. Kyläyhdistyksen tuho, kiitos sääntöukon

      Hyrynsalmen kyläyhdistyksen yleinen keskustelutilaisuus ja ylimääräinen kokous alkoi hyvin. Siellähän keskusteltiin oike
      Hyrynsalmi
      17
      873
    8. viekää miehet naiset kunnon treffeille

      Ja käyttäytykää hyvin. Niin tehdään vaikutus. Miehen kuuluu tarjota naiselle.
      Ikävä
      168
      825
    9. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      61
      743
    10. Vappu Pimiä jakoi kuvia Maajussille morsian -kuvauksista! Seuraajalta tärkeä toive: "Voi miten..."

      Tätä kyllä kannattaa toivoa! Vappu Pimiällähän on tunnetusti myös sormensa pelissä näissä rakkausjutuissa ja hän toimii
      Suomalaiset julkkikset
      25
      719
    Aihe