Geelikynnet

Vahingoittaako geelikynnet omaa kynttä eli onko oma kynsi sen jälkeen pilalla (liuskottuu, katkeilee ja ohut) ? Onko itsellänne mennyt omat kynnet siitä pilalle? Kävisin kyllä teettämässä ne aivan ammattilaisella, että itse en lähde yrittämään. Pelkään kuitenkin, että oma kynteni ei kasva enää, niin vahvana, koska ovat kuitenkin luonnostaan aika vahva. Mutta haluaisin kerran sada kauniit pitkät kynnet.
Kiitos vastauksista jo etukäteen! :)
3280
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jos ammattilainen on ammattilainen ja osaa hommansa, niin mitään vaurioita kynteen ei tule. :)
Kynnet tulee poistaa myös ammattilaisella, niin saa hyvät hoito-ohjeet ja tuotteet.

Äänestä

Kynsimaterialit laitetaan kynnen päälle, vain sen osan joka jo nähtävissä silmillä. se ei imeydy mitenkään dna:han. tiedäthän sen pikkujutun joka määrittelee millainen olet, myös kynsistäsi. eli kun rakennemassa poistetaan jatkaa kyntesi eloaan ihan samaan tapaan kuin aina ennenkin. tai kasvaahan ne sen rakennemassan kanssakin.
etsi taitava laittaja. kynttä ei tulisi laitossa eikä huollossa ohentaa yhtään. valitettavasti sitäkin välillä kuulee ja näkee tapahtuneen eli enemmän se on tekijästä kiinni. materialit eivät tee mitään. sitä voisi verrata vaikka meikkiin ei naamakaan mene miksikään jos siihen laittaa päälle puuteria ja meikkivoiteita. only looks better.

sekään nyt ei ole maailmaa kaatava asia jos kyntesi on hieman ohentunut. se kasvaa äkkiä ulos ja kyntesi vahvistaa nopeasti päällikerrokset kun kovaa suojaa ei enää tulekaan päälle.

Äänestä

rohkeesti kokeilemaan jos huvittaa. kuulostaa et tosiaan olet huolissasi. kyse on kuitenkin vain kynsistä. ei mistään girurgisesta operaatiosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kynsifriikki1 kirjoitti:

Vahingoittaako geelikynnet omaa kynttä eli onko oma kynsi sen jälkeen pilalla (liuskottuu, katkeilee ja ohut) ? Onko itsellänne mennyt omat kynnet siitä pilalle? Kävisin kyllä teettämässä ne aivan ammattilaisella, että itse en lähde yrittämään. Pelkään kuitenkin, että oma kynteni ei kasva enää, niin vahvana, koska ovat kuitenkin luonnostaan aika vahva. Mutta haluaisin kerran sada kauniit pitkät kynnet.
Kiitos vastauksista jo etukäteen! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu