Hei lapset!
Mitenkäs tuo hihnan huoltovalo nollataan? Autosähkäri katsoi koneeltaan että laita ruuvi A ==> B =ei ole ruuvia tai ruuveja.
Otin kuvankin
http://s9.postimage.org/xtu0bkzpr/hilux_d4d.jpg
Tietty voin ottaa sen polttimonkin irti mutta olis se kiva olla....
Sivuhuomautuksena: Hommasin uutta avainta runkonumeron mukaan, tuli väärä että en tiedä mikä pirun välimalli tämä on.
D4D Hilu 2003 ja hihnan huoltovalo
4
262
Vastaukset
- Jopoloi
Kysymys kuuluu: Miksi ei jakohihnan vaihtotyön tehnyt henkilö ole nollannut laskuria ?
- Sgt Hulka
Ei näytä olevan vaihtoruuvilla nollattava remelin muistutusvaloa; siinä olisi ovaalin sisällä M3-ruuvi ja heti vieressä tyhjä paikka. Ruuvi vaihtaen reiästä toiseen ja valo syttyy seuraavan kerran 100kkm kuluttua.
N17: mekaaninen matkamittari. Mittarin naamataulussa pieni kumitulppa. Irrota. Paina sen alta löytyvää (syvällä piilossa) olevaa nappia, esim. BIC-täytekynän ohutmallinen muovinen säiliö sopii siihen hyvin.
N17, N25: Digitaalinen matkamittari:
1) vaihda matkamittarin näyttöön kokonaisajomatka (ODO)
2) pidä vaihtonuppia painettuna
3) käännä virta päälle
4) pidä nuppia painettuna, kunnes lukemaksi tulee numero 1
5) painele nuppia, kunnes lukemaksi tulee 15
6) pidä nuppia hetki painettuna, kunnes lukema nollautuu.
Valmis. - PuSe
Ensimmäiseen kysymykseen tulikin aika kattava vastaus. Toiseen sen verran että kyllä omaani 02 -malliin avaimet tulee merkkihuollon kautta rekisterinumeron perusteella ihan oikeat.
Jos on tullut väärä, sen voi käsittääkseni palauttaa ja tekevät oikean. Jos olet nimittäin viralliselta Toyotan edustajalta avaimen tilannut.
Ainakin mulle sanoivat että kokeile että toimii kunnolla ja laita sitten vasta lasku maksuun. - Viimeinen seisakki
Eli tapaus KDN150 ilman digimittaria jonka valmistusvuodeksi osoittautui 2002, kun ei mitään paikkaansa pitävää ohjetta löytynyt:
Mutulla siirretään liitin oliko se X, paikkaan Y, käynnistys, liitin takas Y - X. Valo katosi eikä ole näkyny.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1224835Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1854518Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1191953- 4031721
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331482Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann71269Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3781225- 751145
- 741055
- 921008