Työpaikkailmoitukset

Töpaikkailmoituksessa yleensä määritellään mitä hakijalta vaaditaan ja mitä tarjotaan. Aika usein nykyään ilmoitetaan, että tarjotaan TES:n mukainen palkkaus. En oikein käsitä, mitä tuolla haetaan. TES kai se on mitä pitää palkkauksessa noudattaa?
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tarkoittaa kaiketi,että palkkatoiveita ei kannata esittää, vaan mennään ihan sen mukaan mitä alan tes:ssa on palkasta sanottu, eikös siellä ainakin raamit anneta, jos ei ihan tarkkoja lukuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tällaista kirjoitti:

Töpaikkailmoituksessa yleensä määritellään mitä hakijalta vaaditaan ja mitä tarjotaan. Aika usein nykyään ilmoitetaan, että tarjotaan TES:n mukainen palkkaus. En oikein käsitä, mitä tuolla haetaan. TES kai se on mitä pitää palkkauksessa noudattaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu