Mitä teillä herää mieleen, jos ei ole koskaan fantasioinut esim. seksiasioissa?
Miten te ajattelette aikuisen naisen persoonan/mielen/seksuaalisuuden jos ei kykene fantasioimaan?
Haluaisin tietää onko naiseni kenties jotenkin "puutteellinen".
Arvostaisin asiallisia vastauksia.
Miten te ajattelette aikuisen naisen persoonan/mielen/seksuaalisuuden jos ei kykene fantasioimaan?
Haluaisin tietää onko naiseni kenties jotenkin "puutteellinen".
Arvostaisin asiallisia vastauksia.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Mistä tiedät, ettei naisesi fantasioi? Nehän omia juttuja ja ei niitä jaeta useinkaan kumppanin kanssa. Mä en jaa ainakaan. Enkä haluaisi kuulla rakastellessa miehenkään fantasioita. Riittää kun ne ovat ja niistä saa virtaa...
komppaan, ne asiat ovat yksityisempiä, kuin mikään muu.
miehet tuntuvat suhtautuvan samalla tavalla, kuin napista käynnistyvään pornoon. naisille usein huomattavasti intiimimpi asia.
Minulle tulee mieleen kaksi asiaa. Joko nainen on hyvin estynyt (vahvasti uskonnollinen perhetausta tms.) ja pitää siten seksuaalisia fantasioita "pahana", tai hän on ujo kertomaan omistaan, koska kokee ne "liian pervoina".
Ja voihan se tosiaan olla sitäkin, että nainen kokee fantasiansa yksityisasioinaa, ja siksi sanoo, ettei hänellä niitä ole.
Joka tapauksessa minusta on valheellista väittää, että fantasioita ei ole, jos niitä ei halua jakaa kumppanin kanssa. Aivan hyvin voisi sanoa "en koe luontevaksi jakaa niitä kanssasi - en halua keskustella niistä julkisesti", jos ja kun aihe tulee esille.
Ei sun naisessa mitään vikaa ole, mut sä olet turhan utelias! Miksi sun pitäisi tietää naisesi fantasiat?
Luulen, että monikaan mies ei kykenisi rakastelemaan naistaan, jos oikeasti tietäisi mitä siellä naisen pään sisällä rakastellessa liikkuu. Esim jos oman miehen varustelu on pienenpuoleinen - vaikkakin ihan kelvollinen sinänsä, niin nainen korvaa sen puutteen helposti tekemällä pienen matkan omiin fantasioihinsa ja saa nautintonsa.En usko, että monikaan mies niitä naisen omia juttuja haluaa tietää. Ja vaikka haluaisikin, niin mukavuus- ja yksityisyyssyistä ainakin mä jätän kertomatta. Miehet ovat kamalan herkkiä vehkeistään.
Jos ei kykene, niin sitten ei. Moni mies ei kykene edes sänkyhommiin, vaikka kuinka tiiraisi pornoa. Kun ei toimi, niin ei toimi.
Nainen joko valehtelee tai on aivokuollut.
Onko se "lahna" sama asia, kuin aivokuollut?
No, minulle tulee mieleen vain että hänellä ei ole vilkas mielikuvitus tai häntä ei vain kiinnosta fantasiointi. Ei hän kuitenkaan puutteellinen ole, herranen aika :D
Jooh, avauduin minimaalisesti fantasioistani miehelle kerran, enkä ole tehnyt sitä virhettä toiste. Hän hätääntyi ja kierteli aihetta viikkokausia, kunnes vakuutin, etten nyt sentään oikeasti olekaan sellaista fantasioinut, kunhan huijasin vaan. Miehen seksuaalisuus on todella herkkä, ja jos haluaa sen pelittävän sängyssä kunnolla, näistä jutuista on parasta pitää suu supussa.
Koska aloittaja on mies, hän saattaa hyvinkin tarkoittaa kysymyksellään pornovideoilta näkemiään juttuja. Siis näitä, missä nainen pukeutuu hoitsuksi, opettajaksi, sisäköksi, teiniksi.. Nehän eivät ole naisen fantasioita ollenkaan, vaan miehen omia, joita haluaisi naisensa toteuttavan. Jos nainen ei noista syty, niin mies kokee sen mielikuvituksen puutteeksi?
Parempia fantasioita kehittyy raha-asioista. Jos naisesi tykkääkin niistä enemmän?
Minulle tuli ensimmäisenä mieleen normaali työssäkäyvä suomalainen nainen.
Minulle tuli mieleen, kun luin tämän ketjun, että missä on aloittaja kommentteineen? Tainnut kadota fantasiamaailmaan?
Minä taasen epäilen tämän keskusteluaiheen olevan vakioaloittajan väsäys. Kumpaa sukupuolta hän todellisuudessa mahtaakaan olla?
Mieheni on kysynyt minulta fantasioistani ja eka kielsin koko asian. Asiaa kuitenkiin jankattiin kunnes myönsin asian. Jankkaaminen jatkui kun piti kertoa millaisia ne ovat. ERITTÄIN KIUSALLISTA. En halua kertoa mitä päässäni liikkuu vaikkei ne miehen mielestä edes pervoja/outoja olisikaan. Haluan vaan pitää fantasiani omana tietonani. En halua että ne vaikuttaa miehen suoritukseen saatika hän alkaisi toteuttamaaan niitä!! En myöskään halua tietää mistä mies haaveilee. Tulee jotenkin riittämätön olo, vaikka tiedän ettei se pidä paikkaansa.
Kun miehesi seuraavan kerran kysyy sun fantasioista, kerro, että ajattelet hänen kanssaan rakastellessa erästä aurinkoista hiekkarantaa ja sessiota hyvin varustetun mustan miehen kanssa kostealla hiekalla;) Houkuttele sitten miehesi sänkyyn ja anna hänen nähdä, miten vajoat tuohon fantasiaan suljetuin silmin ja jos osaat huokailla ja väristä salaperäisesti, niin se on eduksi. Miehesi lopettaa kyselyt :D
Tosiasia on, ettei omia juttujaan kannata alkaa kertoilemaan ja se asia pitää miehelle kertoa erittäin jämäkästi, selkein sanoin, eikä päästä äijää jankkaamaan.
.jotkut miehet fantasioivat että joku toinen panee heidän vaimoaan.
E n lopeta!
Ehkä vähän ykstotinen ihminen.. Sellaista herää mieleen.
Mutta epäilen silti, olisko kuitenkaan näin, ettei kykene.
Minä olen ainakin kertonut fantasioistani avokille, mutta se on kuitattu naurulla ja huumorilla. Tunnen kuitenkin luissani että jonakin päivänä hän voisi vielä ehkä toteuttaakkin ne.
Hän vaikka nappaisi yhtäkkiä minut sohvalta, tai tiskaamasta, laittaisi käsirautoihin ja "väkivaltaisesti" ohjaisi minut makuuhuoneeseen, jossa riippisi vaatteet päältäni "väkisin". Kiusoittelisi rintoja, nuolemalla yms. Kunnes päästäisiin itse asiaan... :P
Fantasiat ovat jokaisen omia juttuja.
Mitä tykkäsit, jos naisesi alkaisi hekumallisesti selittämään, mitä hän haluaisi parhaan kaverisi kanssa tehdä? Vaikkakin vain fantasioissaan?
Jos hän ei sulle avaudu asioista, et ole osoittautunut tarpeeksi luotettavaksi. Ehkä hän juttelee seksiasioistaan ystäviensä kanssa luontevammin.
Ps. Mitä tulee mieleen miehestä, joka kyselee naisensa seksuaalisuudesta naisen logiikka- palstalla? Vs: Vähän rajoittunut itse.
surullisinta on se jos elämänkumppani ei ole samalla parasystävä.
iha ku olis jokku yhes vaa siks ku sanotaan et se o hyvä juttu lisääntymis vaisto.