saako semmoisen vanhan auton kilpiin jossa ei ole minkaanlaisia papereita (bmw 316)
saako siihen paperit vaikka runko numeron perusteella? kiitos jo etukäteen :D
saako siihen paperit vaikka runko numeron perusteella? kiitos jo etukäteen :D
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Soita runkonumeron kanssa Trafin neuvontaan. Pitää olla luovari viimeiseltä rekisteriin merkityltä omistajalta sinulle, niin kilvitys onnistuu, jos ei ole verovelkoja tai lopullista poistoa tehtynä.
kiitos paljon tiedosta :D
No voisit niiku ensialkuun kertoa runkonumeron, niin katotaan mitä kone sanoo.
Kone antaa ilmeisesti edellisen omistajan, joten ei muutakuin yhteyttä häneen, kirjoitetaan luovutustodistus, ja auto taas kilvissä
Entäs jos se on lopullisesti poistettu, mutta päätynyt jobbaripurkamolta bemumiehen pihaan? Entä jos siinä on verorästi?
Sitten näen koneelta että se on poistettu "pysyvästi" silloin ei ole oikeasataan enää mitään keinoa saada sitä takaisin, paitsi ostamalla toinen vastaava auto, ja siirtämällä siitä kilvet yms tuohon
noo se on ostettu vaa peltoautoks mut muuten iha hyväs kunnos joten pittää kahtoo jos kokkeiloo kilpii :D