Mitä mieltä ?
Mies32
Kunhan kysyin
57234
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 57
Vanhimmat
Kiinnostava, älykäs, impulsiivinen;-), herkkä, liian nuori minulle;-(...
Impulsiivisuus on kypsymättömyyden merkki (luin tuolta naapuripalstalta), joten ole onnellinen ikääntymisestäsi.
Hauskoja muuten nämä minua koskevat ketjut, vähintään kerran kuussako pitää uusi gallup-järjestää?
Viittaatko minuun, että minä olisin niitä tehtailemassa? ;-(
Ei tullut mieleenkään. Nyt tulee. Siis sen impulssiketjun osalta. Ei näiden mies32-ketjujen. Olisin kyllä otettu jos se olisit sinä, kuten silmäniskusi viittaa.. Näistä ketjuista mainitsin vain, kun nyt samaan tekstiin meni, eikä tarvinnut uutta viestiä raapustaa.
Tiesinhän minä, että olet älykäs. :-)
Omituinen.
Mistä?
Paska se on!
atm, korkeintaan ktm
ytmllä ei noin paljon aikaa palstailla, eikä kiinnostusta
Eikö ytmiyteen riitä se, että on enemmän naisia kuin jaksaa nussia? Ja kun varsinkaan tässä iässä ja tällä kokemuksella ei oikeastaan innosta kuin keskimäärin kerran päivässä, niin se on sellainen 5 minuuttia päivästä, mitä ytmeily vie aikaa. Eli palstalla käytettävästä ajasta ei voi päätellä mitään tasosta.
Vai onko ytmeillä kovemmat halut ja siksi he jaksavat painaa useamman tunnin päivittäin?
Enkä nyt siis sano, että käyttäisin keskimäärin 5 minsaa päivästä naisten siittämiseen, mutta ihan näin teoriassa, jotta saadaan käsitteet kuntoon.
en vaan ymmärrä kuinka on kiinnostusta hengailla noin paljon palstalla muka neuvomassa ja kiusaamassa muita jos omaa loistokkaan seura/seksielämän
Ihan sama se on tosin mulle, omaan normaalin seuraelämän ja seksiäkin on vaikkei mun nyt sinun laillasi sitä hehkuttaa tarvisi.
en itse palstaile kovin paljon, joskus menee viikkojakin etten käy täällä.
Oma menestys ei tunnu miltään, jollei sitä voi hieroa luusereiden naamaan. Tämän perusteella voidaan tosin ihmetellä, että onko se mitään menestystä, jollei sillä ole sisältöä itsessään? Mies32 on kuitenkin sellainen pikkutekijä, ettei hänellä ole varaa leuhkia muiden kuin täysin kokemattomien luusereiden keskuudessa.
Mikälie nettiaddiktio tai turhauma taustalla.
Mutta kuten sanottu, ei se loistokas seksielämä sulje pois palstalla roikkumista.
Kiusaaminen taas on tässäkin tapauksessa lähinnä kiusattujen päiden sisäinen ongelma.
Ihanaa, ettet palstaile paljon, mutta silti jaksat fanittaa minua :)
Onhan noi "nainen tuli hieromaan kulliani"-jutut kuitenkin vähän.. hmm.. väritettyjä. Jos puhuisi puoliksikaan totta niin ei ärsyttäisi niin paljon.
Sitä paitsi en tajua mikä pointti niillä on. Kai se on olevinaan jonkinlaista hauskaa huumoria.
Oletko murtautunut tietokoneelleni, saanut selville henkilöllisyyteni ja alkanut seurata tuolla kaduilla ja muualla elämääni, jotta tiedät mitä minulle on tapahtunut?
En fanita sua, muttei palstailusi mua varsinaisesti haittaakaan.
vai on sulla nettiaddiktio :( toivon ettäselätät addiktion ja löydät tilalle mukavempaa tekemistä kuin netissä ajan haaskaamisen
itse en kyllä jaksaisi nettiaddiktimiestä, enkä tiedä montakaan naista jotka jaksaisivat, siitäkin voi päätellä yhtä sun toista naissuosiostasi
Väärin päätelty.
Ei mikään addiktio varsinainen plussa ole, mutta tälläkin hetkellä tuhannet tai kymmenet tuhannet naiset Suomessa seurustelevat erilaisten addiktien kanssa.
Omaa addiktiotani en naisille heti kättelyssä ilmoita, enkä naisten kanssa aikaa viettäessäni istu tietokoneella. Tosin kännyn kautta tulee näpyteltyä jos on hiljaisempia hetkiä tai naisella esim. tyttökaveri seuranaan ja puhuvat omiaan.
Toivon tietysti itsekin pääseväni eroon tästä addiktiosta. Tosin tämä onneksi vie vain aikaa, ei sentään rahaa ja terveyttä niin kuin moni muu addiktio, joista en ole ikinä kärsinyt.
Oikeastaan tuon addiktien kanssa seukkaavien määrän voinee saman tien nostaa satoihin tuhansiin. Tuntuu, että useampi kuin joka toinen mies, jonka tunnen on jotain tai useampaa seuraavista: pelihimoinen (rahapelit / konsoli/tietokonepelit), alkoholisti, tupakoija tai työhullu. Eikä siis kyse vain omasta erikoisesta kaveripiiristäni, vaan mm. naisten kautta tuntemistani ystäväpariskunnista, sukulaisista tms.
Ei tarvitse vaivautua kun sen tietää ihan ilmankin.
Ai niin, eihän kukaan nainen ikinä käy käsiksi miehen jalkoväliin. Anteeksi, kun maailmasta erkaantuneena nettihiirenä erehdyin. Taisivat mennä fantasiat ja todellisuus sekaisin. Ei tuollaista vaan käy, kun ei vaan voi, kun ei se vaan käy.
Toki prostituoidut käyvät.
Tämä on ihan pelkkää todennäköisyyslaskentaa.
Ja ei kyse ollut siitä että joku tuttu nainen lähentelisi. Kerroit sen tapahtuneen jossain baarissa ja tuntemattoman naisen taholta.
Tuntematon oli, ammattiaan en kysellyt, mutta suomalaisessa tyttöporukassa liikkui, eikä baarikaan ollut prostujen suosima, joten todennäköisyys sille, että oli prostu, on mitätön.
Eli aina jos tapahtuu jotain, minkä todennäköisyys on käytettävissä olevien tietojesi mukaan alle 50%, sitä ei oikeasti tapahtunutkaan.
No eipä todellakaan ole. Prostut käy aika monenlaisissa paikoissa, ja voivat olla suomalaisiakin.
Sinun kohdallasi ollaan hieman toisenlaisissa luvuissa.
Hyvä on, oli ilmiselvästi prostu, koska eivät naiset muuten tee tuollaista.
Entäpä ne miehet, jotka ovat tehneet noin minulle? Huoria myös? Entä kun teininä puristin kännissä tytön pyllyä, olinko huora?
Miehet toimiikin eri tavalla.
No okei, ehkä joku känninen kurppa tuli lähentelemään sua, sen olen valmis uskomaan.
Saa kai häntä kännisenä kurppana pitää, todennäköisesti oli käytetty lutkakin.
Mutta ei ollut konttauskännissä ja oli ihan hyvännäköinen, ehkä 30v. Ei mieliinpainuva kaunotar, mutta ihan ok omaan makuuni. Sinun makuusi siis kurppa.
Aivan varmasti oli konttauskännissä tai did'nt happen.
Lukutaidoton tai epälooginen. En tiedä kumpaa, mahdollisesti molempia. Luultavasti autisti.
Eikös ätmit nimenomaan ole niitä loogisimpia, joilta epäloogiset ähkijät ja vielä epäloogisemmat naiset vievät mahdollisuuden saada naista?
Eivät.
ketä kiinnostaa
hyökkäävä ja huonotapainen mutta jollain tasolla myös mielenkiintoinen.
Sanoo hyökkäävin tunnettu naiskirjoittaja.
puspus.
Seksuaalinen hyökkäys.
Missä feministit nyt ovat, kun jouduin taas ahdistelluksi?
Mies32 ... mitäkö tuollaisesta Atm pojusta nyt voisi sanoa ... ressukkatyypiltä vaikuttaa, onneton tapaus.
Epäilen, että oikeasti naisten parissa todella suosittu mies ei koe tarvetta leveillä seksuaalisilla valloituksillaan netissä.
Epäilen, että leveilyntarve ei ole ihan noin yksiselitteistä.
Epäilen myös, että naisten parissa suosittu mies ei koe toisten miesten naisjuttuja leveilynä, vaan itsetunto kestää toisen tarinat ja päälle lyödään pari omaa juttua.
Epäilen, että olet väärässä.
Epäilen, että tyydyttävää seksielämää viettävän terveitsetuntoisen miehen ei tarvitse lyödä pöytään paria omaa juttua, kun siitä seksistä on iloa hänelle muutenkin ja sillä leuhkiminen on moukkamaista.
Ei siinä minun mielestäni mitään moukkamaista ole, että kertoo kertomisen arvoiset seksi/naisjuttunsa. Mutta jos on, niin sitten olen moukka. Ja toivon kavereidenikin olevan, myös jatkossa, kuten tähän astikin.
Pahin virhe ihmissuhteessa, mitä mies voi tehdä, on se, että hän kertoo omasta naisesta muille miehille jopa tuntemattomille. Minulle sellaisia miehiä ei ole enää olemassa.
Öö.. siis virhe kenelle? Minulleko? Mitä häviän? Vai sinäkö hävisit?
Se mitä anonyymisti kerron netissä tai mitä kerron kavereilleni, ei ole nähdäkseni missään yhteydessä naisonneeni. Tai on ehkä sen verran, että kun kaveritkin vaihtavat kokemuksiaan kanssani, opin taas lisää ja osaan jatkossa sekä valikoida, että käsitellä naisia paremmin.
Kaikki häviävät, koska menetät naisesi ja naisesi menettää sinut. Sinulla on Väärä tapa saada kokemusta. Oikea herrasmies naisistaan ei puhu koskaan.
En tiedä puhutko nyt itsestäsi sinä naisena, jonka menetän, mutta muuten ei ole tullut tällä linjalla naistappioita toistaiseksi. Naisenikin ovat laverrelleet kavereilleen kaikenlaista, asennoista ja orkunsaanneista lähtien, joten tuskin itsekään pillastuisivat minun jutuistani kavereideni kanssa. Eivätkä naiset niitä juttuja edes saa tietää.
Erikoista väkeä olette, sinä ja naisesi. Sanoisinko että yliseksualisoituneen ajan tuotteita.
Ah, niin trendikästä, muttei kuitenkaan kovin fiksua.
Minusta hänen kirjoituksensa muistuttavat tyyliltään ja sävyltään hyvin paljon toisen nimimerkin, mies1985 (tai mies85), kirjoituksia. Olisiko kyseessä sama henkilö?
Se vähän, mitä olen sen juttuja jaksanut lukea kertoo sen, että aika epävarma se on. Sille on jostain syystä todella tärkeää muiden mielipiteet hänestä. Siksi on aina "oikomassa" niitä. Noh, täällä sillä on mahdollisuus olla jotain mihin ei reaalielämässä rahkeet riitä. Suotakoon se hänelle ja muille hänenkaltaisille.
Ei pidä paikkansa, todella monet harhaiset höpinät jätän oikomatta. Tämän väitteesi nyt oioin, kun ensimmäistä kertaa tuli esiin.
Ei minua anonyymina kirjoittelijana juuri pelota kenenkään mielipide nimimerkistäni. Ei tämä, ettekä te liity oikeaan elämääni.
Mitä sinun epävarmuudestasi kertoo se, ettet multinikkinä anna muille edes mahdollisuutta muodostaa mielipidettä sinusta?
Taidat olla aika tyhmäkin kaiken lisäksi. Ja elät liiaksi virtuaalimaailmassa, todellisuus alkaa jo hämärtyä kun harhoja näet. Et ole ensimmäinen etkä viimeinen kenen psyykeen on virtuaalimaailma sotkenut.
Jokaiselle on tärkeää olla jossakin elämäalueella se kaikkein paras, vaikka sitten mielikuvituksessa ja virtuaalitodellisuudessa.
Kyl se JK:n voittaa.
Mies32. Haista paska.